W.A.S.P.: Golgotha

Dawno, dawno temu w Ameryce, był sobie fajny zespół W.A.S.P. Pisali całkiem fajne piosenki w stylu stadionowego rocka lat 80-tych, głównie o ruchaniu (m.in. “Fuck Like a Beast”). Przez parę płyt było spoko i dowodzona przez Blackiego Lawlessa ekipa hedonistów podbiła amerykańskie sceny.
Jak wiadomo, zapotrzebowanie na takie granie przeszło wraz z początkiem ostatniej dekady XX wieku i zespół znalazł się na równi pochyłej, z rockowego Olimpu w niebyt. Nie pomagała w tym coraz gorsza jakość wydawanego materiału. Ostatnią powszechnie docenianą płytą był Crimson Idol z 1992 roku. Lawless nie przejmował się zbytnio zmianami w trendach i regularnie wydawał kolejne albumy, przy okazji mieszając w składzie swej grupy. Jednak po płycie Babylon coś w muzyku pękło. Odwiesił gitarę na kołek i skupił na życiu wewnętrznym, co zaowocowało odkryciu (po raz kolejny w jego przypadku) boga. Wzmocniony tym doświadczeniem wrócił do studia i 6 lat po ostatnim krążku nagrał Golgothę.
Przytoczenie powyższej historii jest istotne dla zrozumienia warstwy tekstowej płyty, która obraca się wokół spraw wiary. Wiary w siłę wyższą, dającą siłę w walce z przeciwnościami. O dziwo, mimo to, bardzo mi się podoba! Jakkolwiek zawsze podchodzę do takich (tj manifestujących religijność artysty) wydawnictw jak pies do jeża, to jednak zupełnie nie jestem w stanie oprzeć się niesamowitej chwytliwości tego materiału. Praktycznie każda piosenka jest hitem w stylu gwiazd pokroju Bon Jovi czy Whitesnake. Albo po prostu W.A.S.P. z pierwszych płyt. I to pomimo faktu, iż poszczególne numery są dość długie (tylko dwa mają mniej niż 5 minut!). Poza kompozycjami uwagę zwracają też fajoskie solówki, przypominające dokonania Ritchiego Sambory albo podopiecznych Ozzy’ego.
Tak więc został Blackie Lawless jednym z nielicznych przypadków, kiedy nawrócenie się dało pozytywne rezultaty. Niekoniecznie z intelektualnego punktu widzenia (poczytajcie wywiady z tego roku), ale z artystycznego na pewno. Dobre i to.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: