Blood Incantation, Cruciamentum – U Bazyla, Poznań – 27.03.2017.

Zacznę od kwestii około-muzycznej, która wszystkich martwi, a mnie i innych starych i pracujących ludzi cieszy. Otóż, nowa miejscówka Bazyla położona jest przy blokach mieszkalnych, i okazało się, że gdy grany jest metal, to sąsiedzi też słyszą i nie wszystkim się to podoba. Toteż wprowadzono ciszę nocną, co oznacza, że koncerty muszą się kończyć o 22. Jako, że był to poniedziałek i następnego dnia trzeba iść pracować na kolejne płyty i koncerty, trochę mnie to ucieszyło, tym bardziej, że, jak wspominałem, Nowy Bazyl jest chyba dwa razy dalej od mojego domu i powroty z Jeżyc na Rataje po północy to nie jest najfajniejsza sprawa. OK, czas na muzykę.

Cruciamentum u Bazyla
Cruciamentum u Bazyla

Cruciamentum:
Na scenie pierwszy stawił się perkusista o image’u schludnego studenta i trzech łysych wiosłowych, wyglądających jakby ich odciągnięto przed chwilą od taśmy produkcyjnej w jakiejś fabryce w Birmingham. A potem zaczęli grać ten swój ciężki death metal.
Ogólnie było bardzo rzetelnie- dobre wykonanie, spoko piosenki- wszystko w normie. Jednak po ok 30 minutach miałem już dość. Te ich numery na płycie fajnie ułożone i dopieszczone brzmieniowo, na żywo trochę zlewają się w jeden i fakt, że rozciągnęli go do godziny był trochę męczący. No i z powodu ciszy nocnej, ucięli występ gwiazdy wieczoru.

Blood Incantation u Bazyla
Blood Incantation u Bazyla

Blood Incantation:
Oceniając po samych nagraniach z zeszłego roku, o wiele bardziej cenię sobie twórczość Anglików. BI grają dla mnie trochę zbyt chaotycznie. O dziwo, na żywo role się odwróciły i to Amerykanie skradli me serce. Duża w tym zasługa wokalisty, który wygląda jak młody Bob z Miasteczka Twin Peaks. Dodatkowo jego konferansjerka przypomina raport wystrzeliwany z jakiegoś komputera, który bardzo szybko “opowiadaozagładziekosmosieipieklełączącwszystkiewyrazywjeden”. Ale jak już darł ryja to nie było pytań, zresztą tak samo z grą jego i kompanów. Sporo cytatów z Morbid Angel i późnego Death w wersji live wciągało słuchaczy, których niestety trochę ubyło w przerwie. Ogólnie fajny koncert, który sprawił, że ten poniedziałek okazał się ostatecznie więcej niż znośny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: