Triptykon – Klub Kwadrat, Kraków – 16.03.2017

Na koncert Triptykon zamierzałem się od paru dobrych lat i w końcu się udało. W czasie urlopu spędzanego w stolicy Małopolski, pokonując smog i sporą odległość od klubu, dotarłem z małym opóźnieniem do Kwadratu, gdzie od paru minut grało już…

Blaze of Perdition:

Blaze of Perdition, Kraków , 16.03.2017
Blaze of Perdition, Kraków , 16.03.2017

Wygląda na to, że ich twórczość pozostanie mi obojętna, zarówno z płyt, jak i na żywo. Niby wszystko się zgadzało: żywiołowy występ, dobra forma wokalisty (w tej roli Namtar znany m.in. z Furii i Massemord) i instrumentalstów, a także klarowne brzmienie. Jednak za każdym razem, kiedy próbowałem skupić się na ich występie, moje myśli ulatywały gdzieś szybko, bo niestety, pod względem kompozycyjnym lublinianie nie radzą sobie. Co z tego, że każdy każdy prawie kawałek jest zamotany jak węzły marynarskie i wielowątkowy jak brazylijska telenowela, kiedy nie porusza w najmniejszym stopniu?

Mord ‚A’ Stigmata:

Mord 'A' Stigmata, Kraków , 16.03.2017
Mord ‚A’ Stigmata, Kraków , 16.03.2017

Tutaj miałem pewne obawy, gdyż te kilka przesłuchań ich ostatniej płyty nie pozostawiło jakichś trwalszych wspomnień. Na szczęście okazało się, że z Hope mam tak samo jak z Absence Blindead- w wersji studyjnej przyzwoita, dostaje prawdziwych rumieńców dopiero odegrana ze sceny. Jakby ktoś wstrzykiwał anaboliki z przeciętnego sportowca- muzyka ożyła i porwała publikę. Ogólnie koncert dobry i tylko mam nadzieję, że nie jest to zapowiedzią powolnego rozkładu Mordy, tak jak był w przypadku gdańszczan.

Secrets of the Moon:

Secrets of the Moon, Kraków , 16.03.2017
Secrets of the Moon, Kraków , 16.03.2017

Dopiero po koncercie dowiedziałem się, że SotM to legendy niemieckiego blacku z dwudziestoletnim stażem. Patrząc na pyzatą facjatę frontmana i ogień z jakim odgrywali kolejne utwory, myślałem, że to jakieś szczawie, podrzucone Tomkowi Wojownikowi przez wytwórnię. Ale to sprawy drugorzędne. Zaczęli od przywitania „Good evening, we are Secrets of the Moon”, a potem skradli moje serce. Na chwilę obecną nie wiem jeszcze, jak grali kiedyś, ale w Kwadracie zaprezentowali iście porywający black metal, w którym słyszałem melodyjność środkowego Watain i gotycko-doomowy patos i emocje, przywodzące na myśl Anathemę z czasów The Silent Engima. Ja zupełnie zdziczałem na ich punkcie i nawet kupiłem sobie ostatnią płytę. Większość publiki, która zignorowała powitanie lidera, na końcu zgotowała Niemcom konkretną owację.

Triptykon:

Triptykon, Kraków , 16.03.2017
Triptykon, Kraków , 16.03.2017

Oczywiście, nie można tego porównać z iście królewskim przyjęciem, które zgotował zapełniony już Kwadrat Tomowi G. Warriorowi. A ten wraz z zespołem odwdzięczył się świetnym, energetycznym występem, po którym nie było co zbierać. Do ideału jednak temu koncertowi trochę zabrakło, głównie z powodu werbla, który przez większą część zagłuszał wszystko poza wokalem. Na dodatek, i tu już czysto subiektywnie, muszę pomarudzić na setlistę. Jako mega-fan trzech ostatnich dzieł Tomasza (Monotheist, Eparistera Daimones i Melana Chasmata), brakowało mi wielu utworów na nich zamieszczonych, np. „Ground” czy „Boleskine House”, ale umówmy się, jest to czepianie się na siłę, bo to był po prostu dobry koncert. Ugh!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Wspierane przez WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

Sztokholm 59°19′N 18°03′E. Bo wszystkie historie są podobne. Nawet jeśli mają różne współrzędne geograficzne.

IRKALLA

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp dark mood black foggy smoggy boggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz niesztampowe obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: