Krótka Piłka 2017 cz. 1

Piłka meczowa: Code Orange: Forever
Tutaj się nie będę czaił z jakimiś metaforami czy innymi pierdami- Forever to przechuj płyta. To jak zespół w obrębie jednego krążka płynnie porusza się między miażdżącym nowoczesnym beatdown hardcore (m.in. “Forever”, “Kill the Creator”), a melodyjnym, alternatywnym metalem (kapitalne “Bleeding in the Blur”, “Ugly”) czy agresywną elektroniką (końcówka “Hurt Goes On”), zachowując przy tym spójność, flow i tę duszną, mroczną atomosferę, rozjebuje mnie za każdym razem. Płyta miszcz i jeśli nie znajdzie się w moim podsumowaniu 2017, to znaczyć będzie, że po drodze umarłem.

Immolation: Atonement
Rzetelny death metal- przemyślane kompozycje, tłamszące potęgą brzmienie. Nie ma do czego się przyczepić. Ale z ciekawości puściłem sobie klasyczne Immo sprzed 17 lat pt. Close to a World Below i to zupełnie inna bestia. Z naciskiem na bestia. Wściekłe, brudne i faktycznie groźne granie, które kopie dupę słuchaczowi. Atoment jest przy tym… solidny, profesjonalny. Tylko tyle.

Mord ‘A’ Stigmata: Hope
Gdy słuchałem tej płyty, przypomniał mi się tekst Quagmire’a, bohatera kreskówki “Family Guy”, o wazektomii: “Co zostanie po wężu, z którego wyssiesz jad? Pasek”. W tym wypadku, możba by dokonać takiej parafrazy: co zostanie z Mordy po zabraniu black metalu? Nudne Blindead. Szkoda, bo ostatnie dwie płyty: duża Ansia i małe Our Hearts Slow Down są rewelacyjne.

Royal Thunder: WICK
Niezależnie od gatunku, dobra piosenka powinna być jak wchodzenie na górę: najpierw płasko, bo trzeba do podgórza dotrzeć, potem budujące napięcie wejście i na końcu zdobycie szczytu. Innymi słowy, potrzeba dramaturgii. Zasada niby prosta, ale na WICK zastosowana jedynie 3 razy: w utworze tytułowym, i singlach “April Showers” i “Sinking Chair”. I one miażdżą suty. Reszta brzmi jak jazda po płaskim wokół góry- zero stopniowania napięcia, wszystko na tym samym poziomie emocjonalnym. W skrócie- nuda.

Steel Panther: Lower the Bar
Za czwartym razem te same żarty o ruchaniu nie mają prawa bawić, ale trzeba docenić, że to najrówniejsze wydawnictwo Stalowej Pantery od czasu debiutu. Każdy numer jest dobrze napisany i nuzia sama chodzi. Profeska. Z drugiej strony lekki zawód, bo nie ma absolutnych sztosów, jak “Glory Holy” czy “17 Girls in a Row”. Ogólnie jednak i tak spoko.

Warbringer: Woe to the Vanquished
Jednym z najbardziej irytujących mnie trendów w najnowszej historii metalu jest wysyp heheszkowych ekip spod znaku piwko-thrashu, takich jak Municipal Waste. Jest to potwornie złe i godzi w rozum i godność człowieka. Tym większa radość, gdy wyjdą jakieś thrashe, które po prostu biją w twarz, bez mrugania okiem do słuchacza. A jak jeszcze mają fajne, zróżnicowane i rozbudowane kompozycje, to już zupełnie super. Tak właśnie jest z najnowszym Warbringerem. Niemiecka brutalność, numery z lekko progowymi strukturami, w stylu starej Megadeth i furia Exodusu. Palce lizać!

Woe: Hope Attrition
Chyba nie ma epitetu, który mniej by pasował do black metalu niż “ładny”. A “Hope Attrition”, mimo, że dotyczy beznadziei i niechęci do życia jest właśnie ładny. Ładne melodyjki, ładnie pomyślane przejścia, wszystko ładne. To trochę jakby otworzyć słoik z dżemem po pół roku i zamiast toksycznych oparów poczuć truskawki. Niby miło, ale coś się bardzo nie zgadza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: