Slayer – World Painted Blood

 

Ciągle nie mogę wyjść ze zdziwienia- nowy Slayer naprawdę mi się podoba. Aczkolwiek pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne- gitary brzmią tak samo cienko i wiercąco jak na Death Magnetic. Tam to jakoś pasowało, tutaj niezazbyt. Ja rozumiem, że maczał tu palce ten sam tandem producencki Rubin- Fidelman, ale bez przesady- to nie jest dźwięk Slayera!
Po jakimś czasie jednak przyzwyczaiłem się do produkcji i mogłem skupić się na piosenkach. A te są po prostu bardzo solidne. I większość ma coś w sobie, jakieś smaczki, motywy i motywiki, których zdecydowanie brakowało na Christ Illusion.
Np. główny riff w Playing With Dolls– nigdy bym nie przypuszczał, że coś takiego może wyjść spod łapy Hannemana, a tu takie coś… I brzmi świetnie. Takich atrakcji jest tu całkiem sporo i sprawiają, że ten album brzmi zdecydowanie świeżej i ciekawiej. Poza tym, cała płyta ma fajny (za przeproszeniem) flow- kawałki są dobrze ułożone i szybkie momenty są odpowiednio wyważone z tymi wolniejszymi. Czyli, po ludzku, nie napierdalają non stop, ale potrafią zwolnić i zapodać powolny, ale ciągle niszczący walec (np. b. dobry Human Strain), coby nie znudzić słuchacza. Lubię tak.
Jeśli chodzi o teksty, to w zasadzie nie ma żadnych niespodzianek. Opis okropieństw wojny: jest (Unit 731), numer o seryjnym zabójcy: jest (najszybszy i chyba najfajniejszy Psychopathy Red )
; antyreligijny hymn: jest (Hate World Wide. Mała próbka zwrotki: „I’m a godless heretic, not a god-fearing lunatic; That’s why it’s become my obsession, to treat god like infection”.).
Czyli w skrócie, Slayer nagrywa w końcu dobry i interesujący album. Może nie porywa jak np. Seasons in the Abyss, ale, dzięki pewnemu odświeżeniu formuły, słucha się z przyjemnością. 

4/5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: