Twoja Stara Uczy – początek

 

Yo, yo, yo! Jedną z rzeczy, które pamiętam ze szkolnych lekcji angielskiego, było to, że przy każdej zmianie nauczyciela (a było ich całkiem sporo), każdy nowy zaczynał od wypytywania nas, po co się go właściwie uczyć (swoją drogą, szkoda, że na przykład nauczycielce chemii zabrakło cojones na takie akcje). Odpowiedzi było zwykle sporo, żeby poznawać nowych ludzi, rozumieć co mówią w obcej telewizji, czy też móc czytać zagraniczne książki (wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że ludzie w znacznej większości są chujowi, niezależnie od języka, telewizja kłamie, a książek i tak nikt nie czyta, więc po co się trudzić). Pytaniem, które mało kto zadawał, było nie po co, a jak? Ze swego doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem jest połączenie absorpcji wiedzy z czymś przyjemnym (jak mówi klasyczna już maksyma: „chodzi o to, by uczyć bawiąc i bawić ucząc”). W przypadku tego bloga, tą przyjemnością będzie oczywiście słuchanie heavy metalu.

Metoda ta, oczywiście, nie zastąpi Wam obecności w klasie, na kursie, czy pobytu w kraju anglojęzycznym (acz niektórzy są bardzo przywiązani do języka ojczystego), ale może się pomóc w zapamiętaniu pojedynczych słów, wyrażeń, a nawet konstrukcji gramatycznych. Co do tych ostatnich, to należy oczywiście uważać, gdyż artyści często poświęcają gramatykę na rzecz zgodności rytmicznej, toteż należy zawsze sprawdzić czy wszystko się zgadza. Niemniej jednak, czasami się to sprawdza, co zaświadczam własnym przykładem- zdobyłem w życiu kilka dobrych punktów, dzięki tej piosence, która może jakaś rewelacyjna nie jest, ale zawiera poprawnie zastosowaną konstrukcję „It’s been a while since I could…”, czyli zapamiętujemy: <present perfect> since <past simple>.

A jak to będzie wyglądało w praktyce? Jak zwykle, czas pewnie zweryfikuje moje plany, ale założenie jest takie, że co jakiś czas (chciałbym powiedzieć „co tydzień”, ale sami wiecie jak to jest z moją systematycznością), będę rozkładał jedną piosenkę jakiegoś wykonawcy. Wykonawcy będą prezentowani w kolejności alfabetycznej- jeden na „a”, jeden na „b” itd. Jeśli będzie jakikolwiek odzew, będzie można ten system powtórzyć z innymi artystami. Z każdego utworu będę wybierał co ciekawsze słówka i zwroty i tłumaczył dla Was. Nie będę opracowywał całych tekstów z kilku powodów: jest to czasochłonne; potrzeba do tego pewnej lekkości pióra, której mi poskąpiono, a która jest niezbędna, by rzecz była strawna; jak pokazuje historia, bywa to niebezpieczne.

Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane. Zaczynamy w tym tygodniu. Dozo!

obrazek pochodzi ze strony: http://demotywatory.pl/

2 myśli na temat “Twoja Stara Uczy – początek

Dodaj własny

  1. Dobry pomysł. Też tak kiedyś próbowałam, ale chęci skonfrontowały się z lenistwem… Dobrze jest powtarzać angielski na głos, i słuchać oryginalnych angielskich rozmów (i również je powtarzać). W te wakacje jadę już drugi raz do Anglii, więc powtarzam słówka i powtarzam… ;PBtw, za jaki utwór zabierasz się na początek?Powodzenia!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: