Najbardziej wpływowe zespoły w polskim metalu wg. Metalurgii

Parę dni temu wróciłem z urlopu, w czasie którego zrobiłem sobie przerwę od wszelkich informacji, włączając w to nowości płytowe. Po prostu wieś, lasy i 10 minut internetu dziennie, głównie dla sprawdzenia pogody i słownika synonimów (po co? Dowiecie się za 3-4 lata). Było fantastycznie, ale teraz jestem już z powrotem i czas ogarnąć zaległości, również te youtube’owe. A pośród nich najciekawszy był podcast kanału Metalurgia o najbardziej wpływowych zespołach we współczesnym polskim metalu. Trochę brakuje mi głębszej analizy i przykładów, w czym ten wpływ się objawia, ale i tak słucha się bardzo przyjemnie. Tak więc polecam serdecznie!

ps. WordPress wprowadził nowy sposób wprowadzania tekstu, tzw. bloki i jest to kurwa jebany, nieintuicyjny rak. W związku z tym pewnie kilka najbliższych postów będzie miał coś z zjebanego w layoucie, ale liczę, że z czasem rozkminię o co tu chodzi.

6 myśli na temat “Najbardziej wpływowe zespoły w polskim metalu wg. Metalurgii

Dodaj własny

 1. Choć i moje pytanie i komentarz nie do końca odnosi się do audycji powyżej piszę z zapytaniem bo powiem że nigdzie nie znalazłem, nigdy nie czytałem, nigdzie nie widziałem – czy nie zastanowiłbyś się chwilę, sięgnął pamięcią wstecz po albumach, koncertach, piosenkach i wytypował 10 najlepszych z Twojej starej daniem partii wokalnych w utworach metalowych. W formie jak to zawsze publikujesz krótkiej piłki czy np. sodny internetowej z głosowaniem. Oczywiście ile ludzi tyle gustów i typów ale ciekawym Twojej opinii, żeglujesz dalej i po morzach bardziej nieznanych. Aby nie tylko brać a może i coś dać od siebie to ja na szybko np. na takiej liście widziałbym cztery pozycje, kolejność przypadkowa bez podziału na kategorie ;):
  1. Eldamar w utworze spirit of the north
  2. Frontside w kompozycji pod tytułem Nie ma we mnie boga (refren w szczególności)
  3. Hypocrisy – za chórki i partie wokalne w utworze Osculum Obscenum
  4. Type O Negative – w utworze Christian Woman

  Polubione przez 1 osoba

 2. dzisiaj jadę do roboty i przypomniał mi się jeszcze jeden jakże ważny dla mnie wokalista czyli Brajanek czyli MM np. w utworze disposable teens. Jako nr 5 na mojej liście.

  Polubienie

 3. Nie namawiam nie oczekuję bo to przecież to Twoja stara. Ale jestem strasznie, strasznie ciekawszego jeszcze nie słyszałem i czego nie znam. Jak słucham to się czasami się zastanawiam jak on to śpiewa, jak to robi że tak wyje, charczy i grzmi. Są w metalu charakterystyczne głosy jak np. Bruce Dickinson czy Udo Dirkschneider, ja ich wszystkich po nazwiskach nie znam, potem dopiero rozkminiam kim jest ten kolo. Jest nawet nasz ptfuuu Paweł K. który w „rodzinie słowem silnej” daje czadu.

  Polubienie

  1. Ja bardzo lubię robić listy, więc chętnie się za to zabiorę. Pawła Kuku musiałbym sobie przypomnieć starsze rzeczy, bo ostatnio tylko słuchałem go na płycie Yugoton. Może i jest szmatą, ale „Rzadko Cię widuję z dziewczętami” to jest super kawałek.

   Polubienie

 4. wtedy jak śpiewał to i tamto szmatą nie był 😉 ja pierdziele człowiek raz potknie się w życiu i jest skończony dwukrotnie – politycznie i muzycznie. A przecież Paweł, masz racje jest/był* wyróżniającym się polskim muzykiem
  *niepotrzebne skreślić

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: