Megadeth – Endgame

Pamiętając całkiem solidny album Ryżego, United Abominations, podchodziłem do jego najnowszego dzieła ze sporą dozą optymizmu. Mustaine wymienił co prawda w międzyczasie gitarzystę, ale: a) i tak wszyscy wiedzą że Megadeth=Mustaine; b) Chris Broderick jest wymiataczem jakich mało, i filmiki na których ściga się z moim ulubieńcem Jeffem Loomisem robią wrażenie.
Otwierający całość instrumental, Dialectic Chaos, jakkolwiek przypomina wstęp do So far, so good…, to jednak daje radę i słuchacz nabiera ochoty na więcej. Niestety, to więcej jest słabe. Faktem, że po Megadeth spodziewam się więcej niż po większości zespołów nie ma tu nic do rzeczy. Piosenki z Endgame wlatują jednym uchem, a wylatują drugim. Po kilkukrotnym przesłuchaniu całej płyty praktycznie nic z niej nie pamiętam. Jedynym wyjątkiem jest przyzwoity, singlowy Headcrusher. Poza tą jedną piosenką nie dzieje się tu nic ciekawego, nie licząc momentów kiedy Dave ociera się o autoplagiat. Porównajcie np. 1.320 ze starszymi High Speed Dirt i 502. Podobnie Bodies, które mogłoby pochodzić np. z The World Needs a Hero.
Tak samo jest z solówkami. Są zajebiście szybkie, ale leżą pod względem kompozycyjnym. Nawet Glen Drover, o Friedmanie czy Polandzie nie wspominając, potrafił zawrzeć w swoich partiach jakieś haczyki, dzięki którym różniły się od siebie. Broderick o tym zapomniał.
I chyba na tym polega grzech główny tej płyty. Mustaine bardzo chciał napisać album szybki, jak za starych, dobrych czasów. Zapomniał jednak, że wtedy poza tym, że grał szybko, grał też z głową, a jego riffy z np. Tornado of Souls, Symphony of Destruction czy nawet Almost Honest miały „to coś”, dzięki czemu pamięta się je zaraz po pierwszym przesłuchaniu i zostają w głowie na lata.
Podsumowywując, nie sądzę, żeby ten album był dla Megadeth „Kończącą partią”, bo oceny na różnych portalach zbiera wysokie. Dla mnie jednak jest to porażka i nie widzę powodu by do niej wracać. Teraz czekam tylko na ostatniego z Wielkiej Trójki- Slayera. Zobaczymy, czy Zabójca zrobi w końcu coś ciekawego, czy będzie tylko powielał swoją sprawdzoną formułę, jak choćby na Christ Illusion.

2/5

Jedna myśl na temat “Megadeth – Endgame

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: