Obscure Sphinx – U Bazyla, Poznań – 10.05.2014.

Shots from Deneb:
Ze wstydem muszę się przyznać, że spóźniliśmy się na lwią część ich występu, bo jedliśmy hamburgery ze Św. Krowy (ciągle na mega-propsie!) i oglądaliśmy Warsaw Shore (ciągle głupie w chuj). Swoją drogą, właśnie do mnie doszło, że 3 z 8 uczestników jest z Poznania. Nic dziwnego, że Rysiu prezydentuje tutaj od tylu lat.
Wracając do meritum, Poznaniacy z SfD grają sympatyczny sludge ze stonerowymi melodiami. Jest ciężko, brudno i ogólnie całkiem spoko. Jednak jest to wrażenie wywołane niecałymi dwiema piosenkami, więc lekko na wyrost.

Dirge:
Tu już byłem od początku do końca i było ekstra. Jeśli nigdy nie słyszeliście twórczości Francuzów, to weźcie jakąś starszą płytę Crowbar i zwolnijcie ją o jakieś 25%. Frontman może zostać, bo Marc i Kirk są do siebie podobni jak dwie krople wody, zarówno wizualnie jak i wokalnie. Tak czy owak, jest super wolno i ciężko. I bardzo fajnie, nawet płytę kupiłem.

Obscure Sphinx:
Mimo początkowych problemów z dźwiękiem (przy pierwszej piosence basy pierdziały, przy drugiej znikł wokal na chwilę) zespół się rozkręcił i zagrał dobry koncert. Na setlistę złożyły się piosenki z obu płyt długogrających, z przewagą lekko djentowej Void Mother z zeszłego roku. Wykonawczo było bez zarzutu, co szczególnie robiło wrażenie w przypadku drobniutkiej Zosi przy mikrofonie. Mnóstwo energii, świetny głos, radzący sobie zarówno z partiami ryczanymi, jak i śpiewanymi. Instrumentaliści również dawali radę. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to setlista. Moim skromnym zdaniem, powinni byli zakończyć występ monumentalnym “In the Presence of Goddess” – po takim potworze nie ma już nic do powiedzenia. Niestety, Obskurny Sfinks dorzucił jeszcze dwa numery („Lunar Caustic” i chyba „Nastiez”), jak najbardziej dobre, ale osłabiające trochę moc zakończenia. Ogólnie jednak, podobało mi się i chętnie zobaczę Warszawiaków kiedy wrócą tutaj z kolejnym wydawnictwem.

obrazek pożyczony z: poznan.culturowo.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: