Obscure Sphinx – U Bazyla, Poznań – 10.05.2014.

Shots from Deneb:
Ze wstydem muszę się przyznać, że spóźniliśmy się na lwią część ich występu, bo jedliśmy hamburgery ze Św. Krowy (ciągle na mega-propsie!) i oglądaliśmy Warsaw Shore (ciągle głupie w chuj). Swoją drogą, właśnie do mnie doszło, że 3 z 8 uczestników jest z Poznania. Nic dziwnego, że Rysiu prezydentuje tutaj od tylu lat.
Wracając do meritum, Poznaniacy z SfD grają sympatyczny sludge ze stonerowymi melodiami. Jest ciężko, brudno i ogólnie całkiem spoko. Jednak jest to wrażenie wywołane niecałymi dwiema piosenkami, więc lekko na wyrost.

Dirge:
Tu już byłem od początku do końca i było ekstra. Jeśli nigdy nie słyszeliście twórczości Francuzów, to weźcie jakąś starszą płytę Crowbar i zwolnijcie ją o jakieś 25%. Frontman może zostać, bo Marc i Kirk są do siebie podobni jak dwie krople wody, zarówno wizualnie jak i wokalnie. Tak czy owak, jest super wolno i ciężko. I bardzo fajnie, nawet płytę kupiłem.

Obscure Sphinx:
Mimo początkowych problemów z dźwiękiem (przy pierwszej piosence basy pierdziały, przy drugiej znikł wokal na chwilę) zespół się rozkręcił i zagrał dobry koncert. Na setlistę złożyły się piosenki z obu płyt długogrających, z przewagą lekko djentowej Void Mother z zeszłego roku. Wykonawczo było bez zarzutu, co szczególnie robiło wrażenie w przypadku drobniutkiej Zosi przy mikrofonie. Mnóstwo energii, świetny głos, radzący sobie zarówno z partiami ryczanymi, jak i śpiewanymi. Instrumentaliści również dawali radę. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to setlista. Moim skromnym zdaniem, powinni byli zakończyć występ monumentalnym “In the Presence of Goddess” – po takim potworze nie ma już nic do powiedzenia. Niestety, Obskurny Sfinks dorzucił jeszcze dwa numery („Lunar Caustic” i chyba „Nastiez”), jak najbardziej dobre, ale osłabiające trochę moc zakończenia. Ogólnie jednak, podobało mi się i chętnie zobaczę Warszawiaków kiedy wrócą tutaj z kolejnym wydawnictwem.

obrazek pożyczony z: poznan.culturowo.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: