Gojira: Magma

Super przebojowy singiel “Stranded” zwiastował spore zmiany w muzyce Francuzów. Piosenka o relatywnie prostej budowie, dość przystępna, z czystymi wokalami- brzmi jak rewolucja!

I w pewnym sensie cała Magma jest przewrotem w świecie Gojiry. Do muzyki wpuszczono sporo powietrza i luzu, których brakowało na ostatnich dwóch krążkach (szczególnie na nudnawym L’enfant sauvage). Pod tym względem przypomina mi The Satanist, który był bardzo udanym rozprężeniem, po puchnącym od dźwięków i akrobacji technicznych Evangelion. W przypadku ekipy braci Duplantier to przejście było stopniowe- najpierw monolityczny The Way of All Flesh, następnie przejściowy LES i wreszcie Magma. Podobnie jak ostatnie wydawnictwo Behemoth, mniej brutalna od swych poprzedniczek, z wyraźnym naciskiem na jakość poszczególnych kompozycji. I właśnie te ostatnie stanowią o potędze tego krążka. Mimo, że większość wpadła w ucho za pierwszym-drugim podejściem, to każda z nich ma w sobie tyle ciekawych smaczków, że do tej pory słucham całości po kilka razy w tygodniu, odkrywając dla siebie nowe rzeczy. Dodatkowo, piosenki zostały umiejętnie ułożone na płycie, dzięki czemu płyta ma kapitalny flow i człowiek ani się nie obejrzy, a już koniec i od nowa trzeba nadusić przycisk Play.

Niestety, dzieło francuskiego kwartetu nie jest pozbawione wad. Jakkolwiek do muzyki nie sposób się przyczepić, to warstwa tekstowa ma momenty dość żenujące: “when you change yourself, you change the world”; “Since day one you try your best, To get what you need the most, The solution is you” – jak jakieś mantry od trenerów rozwoju osobistego. Ja wiem, że trauma po śmierci matki i w ogóle, ale bez przesady!

Szcześliwie, takich fragmentów nie ma dużo i nie psują nadto przyjemności z obcowania z Magmą. A przyjemność jest wielka i tak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: