Gojira: Magma

Super przebojowy singiel “Stranded” zwiastował spore zmiany w muzyce Francuzów. Piosenka o relatywnie prostej budowie, dość przystępna, z czystymi wokalami- brzmi jak rewolucja!

I w pewnym sensie cała Magma jest przewrotem w świecie Gojiry. Do muzyki wpuszczono sporo powietrza i luzu, których brakowało na ostatnich dwóch krążkach (szczególnie na nudnawym L’enfant sauvage). Pod tym względem przypomina mi The Satanist, który był bardzo udanym rozprężeniem, po puchnącym od dźwięków i akrobacji technicznych Evangelion. W przypadku ekipy braci Duplantier to przejście było stopniowe- najpierw monolityczny The Way of All Flesh, następnie przejściowy LES i wreszcie Magma. Podobnie jak ostatnie wydawnictwo Behemoth, mniej brutalna od swych poprzedniczek, z wyraźnym naciskiem na jakość poszczególnych kompozycji. I właśnie te ostatnie stanowią o potędze tego krążka. Mimo, że większość wpadła w ucho za pierwszym-drugim podejściem, to każda z nich ma w sobie tyle ciekawych smaczków, że do tej pory słucham całości po kilka razy w tygodniu, odkrywając dla siebie nowe rzeczy. Dodatkowo, piosenki zostały umiejętnie ułożone na płycie, dzięki czemu płyta ma kapitalny flow i człowiek ani się nie obejrzy, a już koniec i od nowa trzeba nadusić przycisk Play.

Niestety, dzieło francuskiego kwartetu nie jest pozbawione wad. Jakkolwiek do muzyki nie sposób się przyczepić, to warstwa tekstowa ma momenty dość żenujące: “when you change yourself, you change the world”; “Since day one you try your best, To get what you need the most, The solution is you” – jak jakieś mantry od trenerów rozwoju osobistego. Ja wiem, że trauma po śmierci matki i w ogóle, ale bez przesady!

Szcześliwie, takich fragmentów nie ma dużo i nie psują nadto przyjemności z obcowania z Magmą. A przyjemność jest wielka i tak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: