Suicide Silence: Suicide Silence

Nowa płyta ojców deathcore’a kojarzy mi się z dwoma, eufemistycznie mówiąc, kontrowersyjnymi wydawnictwami: Illud Divinum Insanus i Lulu.

Z pierwszą, bo mamy tu odstępstwo od dotychczasowej formuły, która przyniosła sukces i sławę. Z tym, że Suicide Silence poszli totalnie na całość. Ich tradycyjnego stylu szukać tu można ze świecą, zamiast tego mamy… eksperymentalny nu metal? Charakterystyczne gitarowe riffy, trzeszczący bas i perkusja wybijająca groove. I choć przez pierwsze dwie piosenki (“Doris” i “Silence”) wychodzi to nawet nieźle, to od trzeciej wjeżdża nieodparte skojarzenie z kooperacją Lou Reeda i czwórki z Bay Area. Tzn. zespół niezobowiązująco sobie jammuje, a wokalista zupełnie niezależnie nadziera ryja. Tylko że partie Metalliki wydają się szczytem myśli kompozytorskiej, a mruczanda Reeda wyjątkowo koherentne z resztą dźwięków, bo to co tu się odjanieapawla, to jest czysty chaos. Numery od 3. w górę nie mają żadnej sensownej budowy, poszczególne części wydają się być sklecone zupełnie przypadkowo,a przesłuchanie całości staje się prawdziwym wyczynem.

Jedynym jasnym punktem tego wydawnictwa, nie licząc dwóch piosenek na otwarcie, jest popis możliwości wokalnych Eddie’ego Hermidy. Typ robi tu wszystko: śpiewa, jęczy, growluje i kwiczy jak prosiak. Szkoda tylko, że przez 80% czasu nie ma to nic wspólnego z tym co robi reszta zespołu.

Nie mam pojęcia czemu zespół zdecydował się to wydać, a ktoś w wytwórni Nuclear Blast stwierdził, że to dobry pomysł. Ciekawe jak potoczą się ich dalsze losy. Jakbym miał zabawić się we wróżkę, to zespół nie przetrzyma tej próby i się rozpadnie. Eddie zastąpi Randy’ego Blythe w Lamb of God, a reszta spróbuje szczęścia z kimś innym, bo nową nazwą. Tak to widzę. Dobranoc!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: