Machine Head: Bloodstone & Diamonds

Chyba nigdy nie słyszałem płyty, której otwierający numer byłby do tego stopnia jej idealnym streszczeniem. Odpalamy sobie więc “Now We Die” i jedziemy: nieznośny, typowo amerykański patos w intrze i refrenie (z tymi przeklętymi smyczkami) to zapowiedź ultra-patriotycznego (i gównianego) “In Comes the Flood” a także paru rozsianych po płycie, podobnie kiczowatych motywów. Neo-thrashowy refren reprezentuje wszystkie petardy, na czele z piosenką “Night of Long Knives”, upamiętniającą mord na żonie i przyjaciołach pedofila Romka. Wchodząca po solówce część akustyczna i jej ciężkie rozwinięcie, to zajawka trzech numerów, które delikatnie się zaczynają, by potem konkretniej przygrzać (np. “Ghosts Will Haunt My Bones”). Tak więc, jeżeli “Now We Die” Wam podchodzi, reszta powinna również Wam przypasować.
Bo wyraźniejszych odstępstw od powyższego doliczyłem się tylko w dwóch numerach. Pierwszy to oparty na super ciężkim, bujającym riffie i melodyjnym refrenie “Beneath the Silt”- najciekawsza i najfajniejsza piosenka tutaj. A drugie to zupełna pomyłka zatytułowana “Imaginal Cells”. Pod fragmenty wywiadów na temat skądinąd ciekawego konceptu, Robbercik i spółka podłożyli przeciętną muzykę i całość zaczyna męczyć po parunastu sekundach.
Zauważyłem właśnie, że powyższa recenzja wyszła dość marudnie, co nie oddaje moich odczuć w stosunku do Bloodstone & Diamonds. Bo tak ogólnie cała płyta, mimo braku większych zaskoczeń, jest przyzwoita. Bardzo słabych momentów jest stosunkowo mało, przeważa materiał na niezłym Maszyno-głowym poziomie z ostatnich płyt. Do tego dwie perełki w postaci w/w “Ghosts… “ i “Beneath…” i jakoś się słucha. W sumie, dokładnie tego się spodziewałem po następcy Into the Locust.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: