Days of No Light Tour – U Bazyla, Poznań – 10.11.2015.

Moanaa:
Byłbym pod wrażeniem, gdybym nie słyszał wcześniej pewnego pomorskiego zespołu o nazwie Blindead. Bo Moanaa gra dokładnie to samo, tylko bez zapadających w pamięć piosenek.

Mord ‘A’ Stigmata:
Bez dwóch zdań koncert wieczoru. Widziałem ich po raz trzeci i po raz trzeci było bdb, a piosenki z epki Our Hearts Slow Down idealnie wkomponowały się w setlistę.

Blaze of Perdition:
Pompowanie balonika lubelskiej grupy trwa w najlepsze, a ja ciągle nie mogę się do ich twórczości przekonać. I ten występ tego nie zmienił.
W zasadzie każdy aspekt tej sztuki można opisać używając formułki “z jednej strony to było ok, ale z drugiej jednak do dupy”. Na przykład jeśli chodzi o wygląd i zachowanie na scenie, świetne wrażenie wywoływał Enigmatyczny Rattenkonig. Perfekcyjny, trochę straszny corpsepaint, oraz lekko przesadzone, ale robiące robotę strój i teatralne gesty, podbijające niesamowitość jego persony. Na drugim biegunie była reszta zespołu, której niechlujny makijaż robiła chyba grupka zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Na dodatek, nie licząc gitarzysty XCIII i Wizuna za perkusją, pozostali instrumentaliści stali na scenie jakby od niechcenia, patrząc gdzieś w przestrzeń na pełnej wyjebce.
Co do muzyki, to na pochwałę zasługują zarówno bezbłędne wykonanie, jak i brzmienie wykręcone przez akustyka. Również do wokali nikt nie powinien mieć zastrzeżeń. Co z tego, skoro grupa tak naprawdę nie ma dobrych utworów. Po pierwszym kawałku liczyłem, że się rozkręcą, że tak mają. Po drugim, zaczęło do mnie dochodzić, że to nie kwestia wykonania, a kompozycji. A po trzecim sobie poszedłem, bo ten występ ani na chwilę mnie nie poruszył, jak choćby świetny show M’A’S sprzed chwili.
Podsumowując, na koncert BoP wybrałem się licząc na powtórkę z Outre, kiedy to płyta również jakoś niespecjalnie mi podeszła, ale w wersji live było super. Tutaj pasja muzyków na scenie na nic się zdała w obliczu słabości materiału źródłowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: