In Twilight’s Embrace: The Grim Muse

Jezus Maria, jakie to dobre! Od pierwszych sekund intra do końca przedostatniej piosenki. Mimo, że zastosowany w otwierającym “Postmodern/Postmortem” motyw z dzwonem jest wyświechtany do granic możliwości, to razem z muzyką sprawdza się tu idealnie. Do tego stopnia, że dostaję ciarek, które nie ustępują wraz z nadejściem kolejnych utworów.
Żeby nie być posądzonym o kolesiostwo, starałem się znaleźć na chama jakieś wady, ale poza ostatnim, przeciętnym “The Becoming”, wszystko się tu pięknie zgadza. Piosenki są świetnie napisane- z jednej strony brutalne i wściekłe, ale też nie pozbawione fragmentów od razu wpadających w ucho. Do tego dochodzi idealna jak dla mnie produkcja: będąc obleśnie wręcz brudna, zachowuje odpowiednią selektywność. Miazga w chuj.
Ja się tu podniecam, a warto wspomnieć, co poznaniacy grają. Przede wszystkim odeszli już zupełnie od zbliżonego do Heaven Shall Burn metalcore’a, słyszalnego na dwóch poprzednich wydawnictwach. Z Niemiec, inspiracje udały się na północ, do Szwecji, zadomawiając się na zapiecku u Tomasa Linberga. Nota bene, frontman At the Gates jest jednym z trzech gościnnych wokalistów na płycie. Do tego dochodzą melodie jak od Dissection i voila! Oto In Twilight’s Embrace AD 2015. Na szczęście, mimo że inspiracje są ewidentne, nie przeszkadzają w cieszeniu się tą płytą.
A jest ona dla mnie obok Scar Sighted Leviathan zdecydowanie najlepszą płytą z ekstremalną muzyką w tym roku i najlepszym death metalem od bardzo dawna. Gdyby tylko skończyła się wraz z dewastującym “Gravitate Towards Unknown”, byłaby bliska ideału. Polecam serdecznie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: