Iron Maiden: The Book of Souls

Staram się sobie przypomnieć fajne albumy dwu-płytowe i jedyne, które przychodzą mi do głowy to The Wall i Mellon Collie and the Infinite Sadndess. W przypadku całej reszty prób zapełnienia dwóch nośników oryginalną muzą (koncertówki, the best-ofy i kolekcje coverów nie liczą się) w najlepszym przypadku kończyły się komentarzami: “no, gdyby pozbyli się tych przeciętnych rzeczy, to jedna porządna płytka by z tego była”. Z nowym dziełem Iron Maiden nie jest nawet tak dobrze.
Zacznijmy od tego, że ambicje muzyków wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem i obecnie zespół mógłby nazwać się Iron Theater albo Dream Maiden (co brzmi jak nazwa jakiegoś żaglowca), bo dziadkowie zupełnie popłynęli w stronę progresji. Ponad połowa piosenek ma ponad 6 minut, z czego kończące płytę “Empire of the Clouds” dobija do 18:00. Niestety, spora część dodatkowego czasu mija na niezbyt ciekawych solówkach (bo, rzecz jasna, każdy z trzech wiosłowych musi się wykazać w każdej piosence), albo zamulających riffach, wlokących się bez celu. W rezultacie, ciężko mi przebić się choćby przez połowę Księgi Dusz. Nie pomaga w tym coraz słabszy głos Bruce’a Dickinsona, który ciągle upiera się przy śpiewaniu “górek”, mimo, że zupełnie mu nie wychodzą (co szczególnie słychać w fajnym skąd inąd “If Eternity Should Fail”).
Gdzieniegdzie słychać jeszcze tlące się węgielki dawnej potęgi Dziewicy, ale piosenek dobrych od początku do końca jest tu jak na lekarstwo (wspomniane już “If Eternity…”, “Speed of Light”, “Death or Glory” i może jeszcze “Tears of the Clown”).
Podsumowując, nawet gdyby przyciąć Book of Souls do formatu jednej płyty, w najlepszym wypadku wyszłoby wydawnictwo przeciętne, bo dobrej muzyki jest tu mało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: