Eaters of Hope tour – U Bazyla, Poznań – 16.10.2015.

Heresy:
Thrash metale z Kostaryki (serio!). Poza egzotycznym miejscem pochodzenia nie cechowało ich nic nadzwyczajnego- ot jedna z setek ekip zrzynająca z Exodus i (w mniejszym stopniu) Testament. Dałem sobie spokój po dwóch piosenkach. Podobno na koniec ładnie zagrali “Creeping Death”, ale jakoś nawet nie żałuję.

Morthus:
Bardzo fajny death metal. Bazując na klasykach gatunku z Morbid Angel na czele, młodzi warszawiacy zagrali ciekawe, rozbudowane kompozycje, które poza nakurwem miały w sobie sporo melodii i odrobinę technicznych zawijasów. Do tego wykonane wszystko zostało z piekielnym ogniem, tak, że przez większą część koncertu zacieszałem michę. Bdb!

Outre:
Jak może pamiętacie, Ghost Chants podobało mi się, ale bez zbytniego obesrania. W związku z tym, mój entuzjazm związany z występem krakowian był umiarkowany. A tu BAM! Zostałem kompletnie zdewastowany. Na żywo ta muzyka dostaje skrzydeł/kopa/wszystkiego. Od pierwszej piosenki wpadłem w trans i całym sobą chłonąłem dźwięki dochodzące ze sceny. Spory wkład w to miał gościnny wokalista, znany m.in. z Ragehammer i Cremaster, Tymek. To co wyprawiał na scenie kojarzyło mi się z pierwotnym dzikim blackiem spod znaku Mayhem, może tylko bez krwi i kiczowatych rekwizytów. Typ ciągle się przemieszczał i żywo gestykulował, niczem opętaniec jakiś. Jako wokalista jest mniej wszechstronny od Stawrogina (który uczestniczył w nagraniach GC), ale nadrobił to zaraźliwym szaleństwem. Ogólnie więc, najlepszy show wieczoru.

Infernal War:
Popularni Infernale wzbudzili szał samym wejściem na scenę. A potem publiczność zdziczała jeszcze bardziej. Zawodowy występ całej bluźnierczej piątki. Żeby tylko wszystkie piosenki nie miały takiej samej budowy (nakurw + blasty -> część “rockowa” -> nakurw + blasty), to by było zupełnie ekstra.

ps. Taka mała sugestia do p. Bazyla: może dałoby się zamontować w części barowej ekran z transmisją ze sceny? Bo w lokalu panuje taki hałas, że często nie wiadomo, czy zespół gra, stroi się, czy coś innego. We Wrocławskim Firleju spisuje się takie rozwiązanie nadzwyczaj dobrze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: