Krótka Piłka 2018 cz. 5

735965-400x_center_center

Piłka meczowa: All Them Witches: ATW
Na początku grali stonera bliskiego Kyuss, następnie w drodze ewolucji doszli do ciężkiego, mrocznego bluesa, który swym wisielczym klimatem i cudnymi melodiami przypomina jedno-płytowe dziecko m.in. Layne’a Staleya, Mad Season. I podobnie jak wspomniane wydawnictwo muzyków z Seattle, ATW robi mi niesamowicie dobrze. Co prawda z początku wydawały mi się te piosenki takie jakieś nudnawe i przymulone, ale coś kazało mi wracać do tej płyty i już nie mogę przestać. Pozornie proste numery, mają w sobie tyle melancholijnego czaru, że był to soundtrack dla mojej jesieni i wygląda na to, że zimą dalej będę słuchał tercetu z Nashville. Bo to wyśmienita płyta jest.

Behemoth: I Loved You at Your Darkest
Taka rozmemłana ta płyta. Jakby Nergal chciał jednocześnie zrobić powtórkę z hitowego The Satanist, ale też odwiedzić jakieś nowe muzyczne krainy. W rezultacie poszczególne piosenki nie są nokautującymi ciosami, jak na poprzedniczce, ale takimi plaskaczami, nie czyniącymi wielkiego spustoszenia. Oczywiście są tu świetne momenty, takie jak np. główny riff w “God=Dog” czy outro w “We Are the Next 1000 Years”, ale piosenki dobre od początku do końca są tylko dwie: przebojowy “Bartzabal” i sabbathowy (nomen omen) “Sabbath Mater”. Reszta błądzi gdzieś bez większego sensu. Ogólnie spore rozczarowanie.

Betzefer: Entertain Your Force of Habit
Nudny nu metal z Izraela. Najbardziej ten krążek przypomina dokonania Five Finger Death Punch, tylko bez wpadających w ucho refrenów. Czyli w kółko bije nas po głowie montonnym, typowo amerykańskim aggro-rockiem. Ogólnie więc męczący klocek.

Cultes des Ghoules: Sinister
Brzmi to jak hołd dla kultowego De Mysteriis Dom Satanas– to samo brzmienie, podobnie nawiedzone wokale i mroczna aura. Jako że nie jestem fanem Mayhem (nie licząc Deathcrush), a kompozycyjnie Sinister kuleje, nic dla siebie tu nie znalazłem.

Funeral Mist: Hekatomb
Zadziwiająco sympatyczna powtórka z Frontschwein Marduka. Normalnie takie zagrywki na granicy plagiatu (w tym wypadku autoplagiatu, bo zespoły dzielą wokalistę, Mortuusa/Ariocha) mnie odrzucają, ale Funeral Mist wykrzesali z nich na tyle dobre piosenki, że nie mam pretensji. Fajny, wściekły i urozmaicony black metal.

Jesus Piece: Only Self
Zmetalizowany hardcore, trochę w klimatach Hatebreed. Słucha się całkiem przyjemnie, ale jakichś mocniejszych uczuć nie wzbudza.

Revocation: The Outer Ones
Techniczny thrash metal z USA. Na trzeciej kolejnej płycie (łącznie siódmej w dorobku), muzycy skupiają się na popisach instrumentalnych, zapominając o jakości kompozycji, które są pozbawione ładunku emocjonalnego i po prostu nudzą. Czas chyba sobie odpuścić ten zespół.

Turnstile: Time & Space
Z jednej strony energetyczna petarda w formie krótkich i przebojowych hardcore’owych strzałów. Z drugiej wprawny złodziej- szybko wpada i ucieka, nie zostawiając zbyt wielu śladów w pamięci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: