Ecclesia Baltica Diabolica – Tauron Arena, Kraków – 06.10.2019.

IMG_0024

Decyzja o wyborze Tauron Areny na miejsce koncertu Pomorskiej Bestii wprawiła mnie w spore zdziwienie. Zespół Nergala to zdecydowanie gwiazda światowego formatu, ale koncertuje w kraju na tyle regularnie, że niemożliwe jest by zapełniła krakowski obiekt choćby w połowie. Organizator również zdawał sobie z tego sprawę, bo bo scenę postawiono w połowie płyty, a do dyspozycji fanów oddano bodajże jej trzecią część i okalające ten fragment miejsca siedzące, co nadało tej przestrzeni wygląd małego amfiteatru. Dzięki temu mogłem sobie usiąść na wprost sceny bez konieczności używania lornetki i rozkoszować się muzyką jak na starego człowieka przystało- w pozycji siedzącej. Dodatkowym plusem takiego stanu rzeczy była dobra perspektywa do robienia zdjęć, co zauważycie poniżej. Przy okazji zwróćcie uwagę na o wiele lepszą jakość fotek niż w poprzednich relacjach. Otóż z okazji zmiany pracy przesiadłem się z Motoroli g6 na iPhone’a X i jakkolwiek ciągle uważam, że cena tego urządzenia jest ze 2 razy za wysoka, to aparat zdecydowanie robi robotę. Chociaż z czerwieniami radzi sobie średnio. Ale przejdźmy do muzyki.

Whoredom Rife:

IMG_0004

Młodzi Norwegowie grający klasyczny black. W studiu funkcjonują jako duet, ale na potrzeby trasy dobrali sobie jeszcze trzech kolegów by razem siać zniszczenie. I całkiem nieźle im się to udało. Wściekłość i fajne riffy przywodziły na myśl twórczość Marduk, a potężny frontman KR to taki blackmetalowy Corpsegrinder, tyle, że bez headbangowania. Jedyny mój zarzut dotyczy dość monotonnego początku, w czasie którego słyszałem tylko miarowe “łup-łup-łup-łup” bębnów i ścianę gitar, ale potem wszystko się poukładało. Fajny oldschool.

In Twilight’s Embrace:

IMG_0012

Problemy techniczne również odcisnęły lekkie piętno na pierwszych paru minutach występu poznaniaków, jednak nie zmienia to faktu, że zagrali oni najlepszy koncert wieczoru. Ciągle promując zeszłoroczne ep pt. Lawa, nie dopuścili do wygaśnięcia pasji, która jest widoczna i słyszalna w czasie ich setu. Bardzo to było dobre i tylko zwiększa mój apetyt na ich kolejne wydawnictwo.

Zeal & Ardor:

IMG_0020

Do występu ekipy Manuela Gagneux byłem od początku uprzedzony, bo od strony muzycznej to dla mnie taka Batushka. W tym sensie, że wpadli na ciekawy, może nawet przełomowy pomysł, żeby pomieszać ekstremalny metal i muzykę afrykańskich niewolników z Ameryki, a potem już tylko jechali na tym jednym patencie, olewając jakość piosenek. Ich show w Tauronie nie zmienił mojej opinii. Odegrali wszystko bardzo ładnie, ale dla mnie to była w kółko ta sama piosenka. I po co im dwójka dodatkowych wokalistów, którzy przez większą część koncertu głównie się gibała na skrajach sceny? Strata czasu.

Behemoth:

IMG_0030

Muszę sobie zrobić kilka lat przerwy od oglądania Pomorskiej Bestii na żywo. To jest ciągle metalowy show na najwyższym poziomie, a piosenki z ostatniej płyty ładnie wpisują się w jego flow. Do tego dochodzi dobre nagłośnienie i cała otoczka produkcyjna z ogniem, maskami i resztą rekwizytów. Jednak widziałem chłopaków już tyle razy, że nie robi to na mnie wrażenia. Z mojej perspektywy, wyższej niż zazwyczaj, dostrzegłem jedynie jak przesadnie dopracowana jest choreografia tego występu- te zsynchronizowane wymachy gryfami gitar, podnoszenie kolanek do rytmu itd. Brakuje mi w tym spontaniczności i rock ‘n’ rolla. Ale jeśli ktoś jeszcze chłopaków nie widział, to jest to pozycja obowiązkowa. Dla mnie to był ich 7. koncert i póki co wystarczy.

IMG_0039

Na koniec tylko dodam, że doceniam to, że pan Adam zabiera w trasy mniej znane i zwykle zróżnicowane zespoły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: