Road to Soulstone Gathering – Hype Park, Kraków – 22.07.2021.

Pierwszy koncert od półtora roku, więc ekscytacja i radość niesamowita. Nie wszyscy artyści się spisali, ale to nie miało w sumie wielkiego znaczenia w tej sytuacji.

Hype Park jest jedną z po-pandemicznych miejscówek, które powstały w tym roku i od razu dołączyła do listy moich ulubionych. Dużo miejsca, leżaki i różnorodne foodtrucki sprawiły, że czas przed i pomiędzy występami upływał w bardzo sympatycznych okolicznościach. Sama scena znajduje się się pod niby namiotem, dzięki czemu impreza odbyła się jako dozwolony przez prawo open air.

.WAVS

Koncert rozpoczął lokalny kwintet grający melodyjny post-grunge. Pierwsza piosenka, o ile mnie pamięć nie myli pt. „Do It Right” wypadła bardzo dobrze- przebojowy numer, przy którym aż chciało się tańczyć. Niestety im dalej tym gorzej. Kolejnym utworom brakowało już tej chwytliwości, więc występ zrobił się dość monotonny, a ja wycofałem się na z góry upatrzone pozycje – czyt. leżaki.

Red Scalp

Wielkopolanie od razu przykuli uwagę pokaźnym instrumentarium. Poza trójcą święta rocka, na scenie znajdowały się jeszcze sampler, klawisze, saksofon i tamburyn. Możliwe, że coś pominąłem ale to tylko dlatego, że show Red Scalp szybko mnie znudził. Takie psychodeliczne pierdu-pierdu z którego nic nie wynika. Jak na metal za mało tu szatana, jak na psychodelię transu. Przed chwilą puściłem sobie ich ostatnią płytę i jak piszę te słowa oczy same mi się zamykają i to pomimo kawy, którą w siebie wlałem. Strasznie przereklamowany zespół.

Dopelord

Po gwieździe wieczoru spodziewałem się dużo, mając w pamięci wyśmienity Sign of the Devil sprzed roku i niezły koncert online. Łamiące swym ciężarem żebra riffy otwierającego Witching Hour Bell pokazały, że o rozczarowaniu nie będzie tu mowy. Kolejne utwory, stare i nowe, od „Preacher Electric” po „Hail Satan” wywoływały wielki aplauz wygłodniałej publiczności. Szeroki uśmiech nie chciał opuścić mojej czerstwej buziuchny, a głowa nie przestała latać w przód i w tył aż do końca show. Wszystko za sprawą rewelacyjnych piosenek, bogatych w chwytliwe melodie i szatański ciężar, a także wielce energicznego wykonania. Idealne rozpoczęcie sezonu koncertowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: