Machine Head: OF KINGDOM AND CROWN

Po powszechnych batach jakie zebrał tragiczny Katharsis, potłuczone ego Robba Flynna i on sam, zamknęli się w sali prób i wraz z nowymi kolegami zrobili to, co większość muzyków w takiej sytuacji: weszli z powrotem do rzeki, w której złowili swoje największe hity tego tysiąclecia. Wbrew powiedzeniu, że trick z rzeką nie wypala, tutaj się częściowo udało. Ponownie mamy więc wielowątkowe kompozycje na bazie thrashowych i groove’iastych riffów, harmonie gitarowe i wszystko inne za co (nie) pokochaliśmy płyt The Blackening i Locust. I z tych klocków udało się ulepić kilka dobrych utworów. “CHOKE ON THE ASHES OF YOUR HATE”, “BECOME THE FIRESTORM” czy “ROTTEN” to świetne, energetyczne petardy, które po prostu muszą wejść do koncertowej setlisty. Zamykająca płytę ballada “ARROWS IN WORDS FROM THE SKY” też daje radę. Nawet bezsensownie długi “SLAUGHTER THE MARTYR” ma super refren i parę zgrabnych riffów. Reszta nie jest może tragiczna, ale wyraźnie słabsza i zupełnie nie widzę dlaczego ta płyta trwa aż 60 minut. Tzn. wiem, że to z powodu bycia koncept-albumem i konieczności opowiedzenia jakiejś tam historii, która pewnie nikogo nie obchodzi, ale naprawdę skrócenie krążka o jakieś 20-30% tylko zwiększyłoby jego jakość.

Na koniec pytanie, które zadaje sobie cała Polska: a co z Voggiem?! Czy lider Decapów podzielił los Jeffa Loomisa w Arch Enemy i tylko odgrywa partie wymyślone przez lidera? Na szczęście nie. Nauczony błędami przeszłości Flynn pozwolił pozostałym muzykom poudzielać się tu i tam. Mamy więc blasty- chyba po raz pierwszy w karierze zespołu- nagrane przez niejakiego Navene Koperweisa. W refrenach słychać głos basisty Jareda, który pomagał też przy tekstach i muzyce. A Wacek dołożył swoje cegiełki do “UNHALLOWED” i “BLOODSHOT” oraz wymyślił i nagrał solówki. Czy to wpłynęło na muzykę Głowicy Maszyn? Na moje ucho trochę tak. Są tu chyba najbardziej ekstremalne partie nagrane przez Robberta i spółkę, mocno wjeżdżające w terytorium death metalowe. Z drugiej strony, stanowią raczej ozdobniki dla kompozycji, aniżeli oznakę wielkiej wolty stylistycznej. Ale spoko, że są.

Podsumowując, OKAC ma momenty, ale jako całość trochę męczy. Tym niemniej, jest to najlepszy krążek MH od czasu The Locust. Czyli da się z tą rzeką.

Jedna myśl na temat “Machine Head: OF KINGDOM AND CROWN

Dodaj własny

 1. Bardzo mi się podobają balladowe początki piosenek
  Slaughter The Martyr
  My Hands Are Empty
  No Gods, No Masters
  Arrows In Words From The Sky
  Jedwabne, delikatne, szkoda że nie ma ich więcej. Potem wjeżdża wściekły wokal śpiewający niczym przez zaciśnięte zęby. Numerem jeden imho jest Arrows In Words From The Sky z solówką na końcu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: