Choroba Ogień Kwiecień – Poznań, U Bazyla – 13.04.2013.

Ze skruchą muszę przyznać, że spóźniłem się na wszystkie supporty i podobno jest czego żałować. Umówmy się jednak, że słuchając przez cały tydzień płyty Let the World Burn nakręcałem się wyłącznie na gwiazdę sobotniego koncertu. I trzeba przyznać, nie zawiodłem się, acz miałem solidne obawy, kiedy zagrali “Śmierć Ludzkości” (najlepszy polski numer metalowy?) już jako czwarty utwór tego wieczoru.

    Ale po kolei. Jak zwykle U Bazyla, zespół musiał przedrzeć się przez cały tłum, by dotrzeć na scenę. Na miejscu szybko się rozstawili i poszło. Pięciu półnagich typów w corpse-paincie odpaliło maszynę zniszczenia. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał MasseMord, to po pierwsze wstyd, a po drugie, to grają klimatyczny black z melodyjnymi momentami, który trzyma słuchacza w transie, jednocześnie tłucząc blastami po uszach. I mimo obecności melodii, zespół nie ucieka od tradycyjnego blacku, tak daleko jak inny wytwór kolektywu Let the World Burn- Furia. Na koncercie, który zaczął się od intra, którym było nagranie krzyczącej kobiety, Ślązacy zabrzmieli mniej więcej tak jak na płytach- dość brudno, ale wystarczająco selektywnie, by nie było gówna. Najlepsze wrażenie zrobił zdecydowanie mały łysoń na wokalu, czyli Namtar. Nie dość, że brzmi jakby wrzeszczał z wnętrza piekieł, to jego krzyki są na tyle zróżnicowane, że nie nużą.

    Na setlistę złożyły się piosenki z dzień wcześniej wydanej płyty A Life-Giving Power of Devastation, oraz, rzecz jasna, utwory starsze, m.in. “MassHealing, MassKilling” czy “Eerie We Have to Be!”. Tak jak wspominałem, muzyka zespołu wprowadza słuchacza w swoisty trans, który powoduje, że powietrze gęstnieje (spory w tym udział miała niezła frekwencja i para wodna lecąca od strony sceny), a czas przestaje mieć znaczenie, a napięcie rośnie. Takim pierwszym momentem, że tak się wyrażę, katharsis, była “Śmierć Ludzkość”. Po prostu miazga! Publiczność wykrzykiwała wraz z Namtarem kolejne wersy, pod sceną rozgrywały się dantejskie sceny, i nawet osoby stojące z tyłu były jakby pod wpływem uroku. Szał! Szczerze myślałem, że teraz to już w zasadzie mogą kończyć, bo jak pobić coś takiego? Tym bardziej, że następny kawałek (niestety, nie pamiętam tytułu) był zdecydowanie słabszy. Ale muzycy wiedzieli co robią i krok po kroku, zagęszczali atmosferę, która pod koniec była jak z czarnej mszy. Nie wiedziałem, że tak brutalna muzyka, potrafi tak oczarować. Nawet nie potrafię powiedzieć ile wszystko trwało, bo tak mnie porwał show, że ani razu nie spojrzałem na zegarek. Polecam wszystkim serdecznie występy tego zespołu, a sam zabiorę się za smakowanie ich najnowszego wydawnictwa.

Obrazek pochodzi ze strony http://www.paganrecords.com.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: