Lindemann: Skills in Pills

Zacznijmy od muzyki. Nie znam wcześniejszego dorobku odpowiedzialnego za nią Petera Tagtgrena (Pain, Hypocrisy), ale to, co stworzył tutaj można określić mianem industrialnego metalu. Średnie tempa, proste, a zarazem ciężkie riffy, a wszystko zalane popowymi wręcz melodyjkami, najczęściej pochodzenia klawiszowego. Takie sobie to jest w najlepszym wypadku.
Rzecz jasna, muzyka jest jedynie tłem dla wyczynów wokalnych głównego bohatera tego albumu. I mimo, że strasznie kaleczy angielski topornym, niemieckim akcentem, to ma to jakiś swój urok. Uroku wszelkiego pozbawione są kretyńskie teksty w stylu na chcącego szokować nastolatka. Praktycznie każda piosenka dotyczy ludzkiej seksualności i upodobań podmiotu lirycznego w tym względzie, co jest wyraźnie zaznaczone w tytułach (“Ladyboy”, “Fat”, czy “Golden Shower”). Na takie tematy można pisać na rozmaite sposoby, z jajem jak Steel Panther, z pazurem jak Trent Reznor, czy z taktem jak np. Marvin Gaye czy inni artyści soulowi. Till wybrał opcję na gimnazjalistę i rezultaty są żenujące w chuj. Chociaż czego ja się spodziewam, bo autorze tych wiekopomnych słów: “You have a pussy, I have dick, so what’s the problem, let’s do it quick”.
Kolega z bloga Irkalla zauważył, że to kwestia konwencji, którą się kupuje, albo nie. Dla mnie, jest to konwencja zbyt bliska polskiego kabaretu, w którym od ponad 10 lat najbardziej śmieszy facet przebrany za babę, a publiczność szcza (jak w “Golden Shower”) pod siebie, gdy ze sceny padnie “dupa”, o “kurwie” nie wspominając. Tej konwencji mówimy zdecydowane NIE.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: