Sunnata: Outlands

unnamed-1-450x450

Poprzednia płyta warszawiaków, wydana w 2016. roku Zorya, zrobiła mi nadzwyczaj dobrze. Ciężki stoner metal ożeniony z grunge’owymi melodiami, mocno kojarzącymi się z pewną Alicją- nie tylko mnie taka mieszanka bardzo przypadła do gustu. Tym bardziej doceniam delikatne odejście zespołu od zwycięskiej formuły.

Na Outlands gruz i charakterystyczne zaśpiewy podlane zostały fajną, szamańską atmosferą, przywodzącą na myśl płyty The Doors (aczkolwiek muszę przyznać, że to może być fałszywy trop, spowodowany tym, że ostatnio w kółko słucham Morissona i spółki) i wzmacniającą poczucie psychodelii. Nie jest to zmiana rewolucyjna, wywracająca brzmienie grupy do góry nogami, ale zdecydowanie słychać różnice w stosunku do poprzednich wydawnictw. Czy było to dobre posunięcie? Raczej tak. Raczej, bo muzyka utraciła trochę ze swego surowego ciężaru. A tak, bo najzwyczajniej w świecie dobrze się tego słucha. Zawartość krążka jest jeszcze bardziej zróżnicowana niż poprzednio, czego najjaskrawszym przykładem jest numer “Scars”, zaczynający się leniwie, sennie wręcz, by pod koniec przejść w energiczną galopadę. Drugim wyróżniającym się punktem albumu jest kompozycja zamykająca całość, “Hollow Kingdom”, której motywu przewodniego nie sposób wyrzucić z głowy. Pozostałe utwory też dają radę, choć nie są tak charakterystyczne.

Na chwilę obecną Zorya pozostaje moim numerem jeden z dyskografii grupy, jednak Outlands depczą jej po piętach i kto wie jak będzie wyglądała sytuacja pod koniec roku, bo każdego dnia słucham całości przynajmniej raz. A to całkiem dobrze świadczy o płycie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: