Sunnata: Outlands

unnamed-1-450x450

Poprzednia płyta warszawiaków, wydana w 2016. roku Zorya, zrobiła mi nadzwyczaj dobrze. Ciężki stoner metal ożeniony z grunge’owymi melodiami, mocno kojarzącymi się z pewną Alicją- nie tylko mnie taka mieszanka bardzo przypadła do gustu. Tym bardziej doceniam delikatne odejście zespołu od zwycięskiej formuły.

Na Outlands gruz i charakterystyczne zaśpiewy podlane zostały fajną, szamańską atmosferą, przywodzącą na myśl płyty The Doors (aczkolwiek muszę przyznać, że to może być fałszywy trop, spowodowany tym, że ostatnio w kółko słucham Morissona i spółki) i wzmacniającą poczucie psychodelii. Nie jest to zmiana rewolucyjna, wywracająca brzmienie grupy do góry nogami, ale zdecydowanie słychać różnice w stosunku do poprzednich wydawnictw. Czy było to dobre posunięcie? Raczej tak. Raczej, bo muzyka utraciła trochę ze swego surowego ciężaru. A tak, bo najzwyczajniej w świecie dobrze się tego słucha. Zawartość krążka jest jeszcze bardziej zróżnicowana niż poprzednio, czego najjaskrawszym przykładem jest numer “Scars”, zaczynający się leniwie, sennie wręcz, by pod koniec przejść w energiczną galopadę. Drugim wyróżniającym się punktem albumu jest kompozycja zamykająca całość, “Hollow Kingdom”, której motywu przewodniego nie sposób wyrzucić z głowy. Pozostałe utwory też dają radę, choć nie są tak charakterystyczne.

Na chwilę obecną Zorya pozostaje moim numerem jeden z dyskografii grupy, jednak Outlands depczą jej po piętach i kto wie jak będzie wyglądała sytuacja pod koniec roku, bo każdego dnia słucham całości przynajmniej raz. A to całkiem dobrze świadczy o płycie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: