Krótka Piłka 2018 cz. 3

627779

Piłka meczowa – Wolf King: Loyal to the Soil
Fantastyczny chaotyczny hardcore, mocno doprawiony crustem, blackiem i innymi odmianami ekstremalnego metalu. Z początku wchodził opornie, ale 3-4 przesłuchania sprawiły, że się zakochałem w tym krążku.

At the Gates: To Drink from the Night Itself
At War with Reality to był dla mnie taki Death Magnetic– bezduszna próba nawiązania do najlepszych dokonań celem odzyskania fanów. Najnowsze wydawnictwo Szwedów kojarzy mi się z kolei z Hardwired…. Niby podobne do poprzedniczki, ale coś tu się zadziało ciekawego, jakieś nieśmiałe próby zrobienia czegoś fajnego, nowego. Ale i tak jest to materiał wyłącznie dla największych kibiców rudego Tomka i spółki.

Atlas Moth, The: Coma Noir
Potężne i brudne brzmienie, ciężkie riffy i nieszablonowe kompozycje. W teorii powinienem oszaleć na punkcie tej płyty. W praktyce jednak brakuje tu jakiejś magii, czegoś co zostaje ze słuchaczem i zmusza do powrotów. Dam temu krążkowi jeszcze parę szans, ale póki co brzmi głównie jak nie spełniona obietnica.

Ghost: Prequelle
Na swoim czwartym studyjnym długograju, popularny Duszek już bez żadnego krygowania się ogłasza: King Diamond i Judas Priest spoko, ale jednak Abba to jest to. Tu i tam pojawiają się cięższe gitary, ale przez jakieś 75% czasu mamy tu do czynienia z klasycznym wręcz pop-rockiem z lat 80-tych. I słucha się tego wyśmienicie! W zasadzie każdy numer poza trzema, moim zdaniem zbędnymi, instrumentalami jest potencjalnym hitem, do śpiewania pod prysznicem. To uprzebojowienie sprawia, że muzyka jest bardziej jednowymiarowa niż poprzedno, ale i tak daje tyle radości, że w moim prywatnym rankingu płyt z logo Ghost na okładce, Prequelle ląduje na miejscu drugim, tuż za Infestissumam.

Skinless: Savagery
Tym co mnie przyciągnęło do tej płyty, to wspaniała okładka. Obrzydliwa, ale nie kiczowata. Muzyka jest słabsza, ale i tak solidna. Jedynym problemem są wahania jakości. Spora część płyty to wprawnie odegrane, ale jednak tylko kalki ze szwedzkiego deathu a’la Entombed, czy zawijasów w stylu wczesnego Morbid Angel. Pomiędzy nimi znajdują się momenty natchnionego nakurwu, które podnoszą tętno i malują uśmiech na twarzy słuchaczy, jak np. thrashowy riff w drugiej połowie “Line of Dissent”. Fanatycy Śmierć Metalu muszą obczaić, reszta niekoniecznie.

Varmia: W ciele nie
Taka Furia, ale z o wiele mocniejszym naciskiem na tradycyjną folkowość. Jest tu parę niezłych momentów, ale całość nie powala.

Wiegedood: De Doden Hebben Het Goed III
Belgijski black metal, czerpiący inspiracje z różnych źródeł, trochę w tym black gaze’u, trochę typowo francuskich dysonansów i odrobinka bardziej klasycznej Norwegii. Całkiem w miarę, ale jest tyle lepszej muzyki w tym gatunku, że mi szkoda czasu.

Windhand / Satan’s Satyrs: Split
Wspólny krążek dwóch zupełnie odmiennych zespołów. Windhand grają doom metal z podniosłymi damskimi wokalami, takimi na królową elfów. Nie najgorsze, ale po 3 minutach każdego z dwóch utworów (jeden trwa 6, drugi 13), zaczyna mnie zamulać. Satan’s Satyr to z kolei energetyczny rock ‘n’ roll grany na nisko zestrojonych gitarach. Słucha się tego bardzo przyjemnie, a nóżka sama chodzi.

2 myśli na temat “Krótka Piłka 2018 cz. 3

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: