In Twilight’s Embrace – Zet Pe Te, Kraków – 22.11.2019.

IMG_20190222_220454794_BURST000_COVER_TOP

Od progu zaskoczyła mnie frekwencja. Mimo, że sam jestem fanem poznaniaków od Slaves to Martyrdom z 2011 roku, to wydawało mi, że popularność zespołu jest na takim sobie poziomie. A tu proszę, ponad 250 osób na deskach Zet Pe Te, w tym legenda sceny Jarek Szubrycht. Ale on chodzi na wszystko, więc nie wiem, czy się liczy.

Truchło Strzygi

IMG_20190222_204155371_BURST001

Zastanawiałem się, czy sobie ich nie odpuścić, bo z płyt w ogóle mi nie podchodzą. Taki tam thrash-black, którego głównym wyróżnikiem jest epatowanie old-schoolowością. Szczęśliwie jednak dotarłem w porę do klubu i nie żałuję, bo w wersji live jest to zupełnie inna bestia. Bardzo dobrze ułożony set o idealnym flow, dzięki czemu nie miałem poczucia monotonii, które towarzyszyło mi przy odsłuchu płyty. Do tego świetna, żywiołowa gra instrumentalistów i kapitalny frontman, który był głównym bohaterem tego spektaklu. Nie tylko fantastycznie darł ryja, ale też biegał, skakał i machał mieczem (albo czymś podobnym i nie chodzi o penis) jak obłąkany. Do tego wszystkiego doszła jeszcze warstwa wizualna. Zespół od publiczności odgradzała metalowa krata, a wszyscy trzej gitarzyści mieli maski na głowach. Świetnie to się zgrywało z muzyką i zaowocowało kapitalnym występem.

In Twilight’s Embrace

IMG_20190222_214732194

Wydawało się, że trudno będzie wielkopolanom przebić młodszych kolegów z Raszyna. Tym bardziej, że ich ostatnie wydawnictwo pt. Lawa wzbudza we mnie mieszane uczucia. Nie można odmówić tej muzyce ambicji i pewnego uroku, ale jak dla mnie za dużo tam Furii i Mgły, a za mało In Twilight’s Embrace z typowym dla nich rysem szwedzkim. Te uwagi jednak odeszły w niepamięć, gdy panowie zaczęli grać. Bo koncert ITE w 2019 spokojnie można określić mianem rytuału, który w pełni uwalnia czary zawarte na ostatnim krążku. Wszystko brzmi tu mocniej i bardziej organicznie, porywając za sobą całą publiczność, która chóralnie wspierała wokalistę Cypriana Łakomego. Poza całą zawartością Lawy, zespół odegrał też dwa numery z poprzedniej płyty, Vanitas, oraz na sam koniec punkowy cover, bodajże Post Regimentu. I po niecałych 50 minutach koncert się skończył. Mimo, że osobiście wybrałbym inne numery na końcówkę (przede wszystkim coś ze wspaniałej Grim Muse) to i tak nie mam wyboru i muszę uznać ten koncert za spójny, porywający, po prostu świetny. Mam nadzieję, że ta trasa wywinduje ITE do polskiej ekstraklasy metalowej, bo miejsce tamże od pewnego już czasu im się należy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: