Martwa Aura / Odour of Death: Credo in Mortem

martwa-aura-odour-770x785

Dla poznaniaków z Martwej Aury Credo in Mortem to drugi split w karierze. Poza tym zdążyli nagrać jeszcze po jednym demie, epce i pełnej płycie. Jeśli słyszeliście któreś z ich starszych wydawnictw, to była to zupełnie inna muzyka niż tutaj- szybki i brutalny, ale też trochę monotonny black metal. Ich wkład w Credo in Mortem to utwory o wiele bardziej zróżnicowane. Partie napędzane blastami są tu w mniejszości, dominują za to tempa marszowe i fajne, wbijające się w mózg melodie. Co najważniejsze, wszystkie te formy składają się w dobrze napisane utwory. Do podkładów dopasował się sprawnie wokalista, który ryczy, krzyczy, a jak trzeba to zaśpiewa, a wszystko fajnie mu wychodzi. Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić to niektóre teksty, które miały być poetyckie, a wyszły zabawne np. “ciemne koralowce pustki”. Nie zmienia to faktu, że trzy pierwsze ścieżki tego splitu to kawał bardzo dobrego metalu.

Nie inaczej jest z piosenkami autorstwa duetu Odour of Death. Obecnie stacjonuje on w Londynie, ale to nasze chłopaki i połowa numerów jest po polsku. Ich black metal jest zdecydowanie bardziej agresywny od tego w wykonaniu ekipy z Poznania. Perkusista bije szybciej i gęściej, a gitary wycinają szybkie tremola. Na szczęście pojawiają się też spowolnienia urozmaicające muzykę i wzmacniające ponurą atmosferę. Dzięki temu również drugiej części tego splitu słucha się świetnie. Nie do końca pasuje mi tylko głos R.Hate- nie jestem fanem takiej przepitej barwy.

Podsumowując, Credo in Mortem to bardzo fajny materiał. Piosenki obu zespołów są sprawnie napisane i dużo się w nich dzieje, dzięki czemu wracam do tej płyty regularnie. Jedno z najlepszych wydawnictw w tym, bardzo przecież dobrym dla gatunku, roku.

https://odourofdeath.bandcamp.com/album/credo-in-mortem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: