FOAD, dzień 2. – Zet Pe Te, Kraków – 30.11.2019.

FOAD to festiwal black metalowy, odbywający się co roku w klubie Zet Pe Te. Całkiem możliwe, że to była jedna z ostatnich takich imprez w tym miejscu, gdyż teren przy ulicy Dolnych Młynów ma zostać przejęty przez dewelopera, który chce wybudować tam hotel. Bo właśnie tego potrzeba temu miastu- więcej zasranych hoteli i turystów. A że przy okazji autochtoni stracą fajne miejsce do spotkań, obcowania z muzyką i nie tylko, to już jebać. Kurwa, jak ja serdecznie nienawidzę deweloperów.

OK, ulżyło mi. Możemy zabrać się za muzykę.

Matterhorn:

IMG_0072

Ten szwajcarski tercet ma koncie zaledwie jedną płytę, ale gra w niezmienionym składzie już ponad 7 lat. Gdybym miał zgadywać na podstawie ich występu, dałbym im najwyżej 7 dni, bo to był jeden ze słabszych koncertów jakie słyszałem pod względem wykonania. Prostsze, motorheadowe zagrywki jeszcze im jakoś wychodziły, ale gdy tylko próbowali bardziej czegoś bardziej ambitnego, uszu słuchaczy dobiegał istny bałagan. Cytując klasyka: “każdy instrument opowiadał swoją własną historię”. Fatalne to było i wytrzymałem niecałe dwie piosenki.

Blaze of Perdition:

IMG_0074

Od czasu kiedy ostatni raz widziałem lublinian nastąpiły u nich spore roszady w składzie. Obecnie występują jako kwintet z perkusją, basem i trzema gitarami. Takiemu układowi nie podołał nagłośnieniowiec, w związku z czym publika doświadczyła ściany dźwięku, z której momentami trudno było cokolwiek wyłowić. Fajnie za to brzmiał głos śpiewającego gitarzysty, szczególnie gdy wchodził w wokalny duet z basistą. Na plus muszę zaliczyć też setlistę, opartej głównie na udanej płycie Conscious Darkness. Ogólnie jednak mam mieszane uczucia ze względu na nieudaną pracę realizatora.

Bölzer:

IMG_0083

Druga ekipa ze Szwajcarii tego wieczoru, ale tym razem nie mam żadnych zarzutów. Mimo jedynie dwóch osób na deskach zespół brzmiał potężnie i zagrał, w przeciwieństwie do swych rodaków, precyzyjnie i z ogniem. Nie odbierając niczego perkusiście, cała uwaga skupiona była na frontmanie Okoi Jonesie. To co on wyrabia z tą swoją 12-o strunową gitarą jest dla mnie niesamowite. Nie chodzi mi o sprawność w przebieraniu palcami po gryfie, ale o brzmienie i dźwięki jakie z niej wydobywa- coś wyjątkowego. A na dodatek jeszcze wrzeszczy i śpiewa i obie te formy świetnie mu wychodzą. Co do setlisty, to była dobra i równa, ale jak wjechał “The Archer” to się aż rozpłynąłem z radości. Niesamowity utwór, a cały występ bardzo dobry.

Dødheimsgard:

IMG_0086

Nie lubię muzyki tych Norwegów z płyt i tym koncertem mnie nie kupili. Żeby nie było- zagrali naprawdę fajnie- z ewidentnie słyszalną pasją, a pan za konsoletą im nie przeszkadzał. Ale ja po prostu nie znoszę takiego awangardowego grania, gdzie nawet fajne, surowe riffy nagle przechodzą w jakieś pretensjonalne pierdolenie. Jak to mówią w Poznaniu (a Nihil to zgapił): “beze mnie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: