GGGOLDDD: This Shame Should Not Be Mine

Najnowsza płyta Holendrów opowiada o traumie napaści seksualnej której doświadczyła wokalistka, Milena Eva. Tak ważny temat, stawia recenzentów w niewygodnej sytuacji, trochę wręcz szantażuje. Bo jak tu skrytykować czyjeś osobiste, intymne wręcz wyznania? I to jeszcze tak bolesne. To jakby umniejszać doświadczenia ofiary- trochę ohydne postępowanie. Z drugiej strony, kłamałbym, pisząc, że to udany album. Mogę więc tylko zastrzec, że oceniam wyłącznie stronę artystyczną tego wydawnictwa.

Największą zaletą TSSNBM jest kapitalnie wytworzony nastrój smutku i beznadziei. Bardzo oszczędne aranże, opierające się na głosie Evy i elektronice, sprawiają, że słuchacz czuje się osamotniony, co dodatkowo wzmaga przekaz płyty. Niestety, na samym klimacie da się ujechać przez 2-3 piosenki, bo potem okazuje się, że brak tu zapadających w ucho kompozycji. Chuj z kompozycjami. Tutaj nie ma nawet pojedynczych dobrych refrenów, zapamiętywalnych melodii, czegokolwiek, co zostawałoby ze słuchaczem. Słychać to szczególnie dotkliwie, gdy puścimy sobie świetny Why Aren’t You Laughing? z 2019. Do tej pory potrafię zanucić takie hity jak „He Is Not” czy „Taken By Storm”. Tutaj żaden utwór się nie wyróżnia na tle pozostałych. Drugą wadą są wokale. Moc głosu Mileny Evy nigdy nie była imponująca, ale typiara potrafiła tak prowadzić swoje partie, że nie było to problemem. Tutaj natomiast próbuje śpiewać bardziej forsownie i całą słabość dostajemy jak na tacy. Szczególnie słyszalne było to na festiwalu Mystic, ale i na płycie są momenty, kiedy chce się powiedzieć: „Typiaro, nie szarżuj tak- nie masz koni do tego wyścigu”.

Podsumowując, bardzo chciałem napisać o tym krążku coś pozytywnego, bo odwaga z którą Eva dzieli się swoim bolesnymi doświadczeniami jest godna najwyższego podziwu. Tak się jednak składa, że jakość muzyki nie dorównuje ciężarowi emocjonalnemu treści i rezultat jest po prostu mierny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: