Krótka Piłka 2014 cz. 5

BADBADNOTGOOD: III
Lekko (jak na standardy gatunku) pokręcony jazz. Niby spokojny, ale czuć ten taki fajny nerw pod powierzchnią. I ogólnie ciekawa płyta. Polecam.

Casualties of Cool: Casualties of Cool
Nowy projekt Devina Townsenda, z tym razem we współpracy z Ché Aimee Dorval. 15 spokojnych piosenek opartych na takim “pociągowym” rytmie. Dobrze mi się przy tym spało trasie Warszawa-Poznań. I tylko tyle mogę dobrego powiedzieć. Nudy okrutne.

Crowbar: Symmetry in Black
Trochę bardziej monotonne od Sever the Wicked Hand sprzed 3 lat, ale i tak fajny kawał mięsistego sludge-metalu.

Hannes Grossmann: The Radial Covenant
Solowy projekt byłego perkusisty Obscury, który brzmi jak Obscura (czyli techniczny death), ale ma gorsze piosenki. Szkoda czasu.

Insomnium: Shadows of the Dying Sun
Jeden z tych skandynawskich zespołów, które koniecznie chcą pokazać, że poza szatanem mają też w duszach pokłady piękna i wrażliwości. Rezultatem jest dość pretensjonalna mieszanka, z irytującymi, rzewnymi melodyjkami i średniej jakości partiami ostrzejszymi.

Lily Allen: Sheezus
Całkiem przyjemna popelinka. Zadziorna Lily ma tu parę fajnych piosenek (np “Sheezus”), niektóre nawet z ciekawymi tekstami (“np. “URL Badman” albo “Hard Out There”), ale obok nich są numery zupełnie nijakie i chyba jest ich nawet większość. Tak więc są perełki, ale całość bardzo nierówna.

Pat Metheny Unity Group: Kin (<–>)
Jak na większości swoich solowych płyt, tak i tu Pat serwuje coś pomiędzy “prawdziwym” jazzem, a muzyczką z windy. Całkiem sympatyczne jako tło do prac domowych, ale żywszych emocji to to nie wzbudza. Dla osób lubiących taką muzę, ale z większym jajem, polecam jego kolaboracje z Dave’em Brubeckiem albo Bradem Mehldau.

The Afghan Whigs: Do to the Beast
Taki rasowy, garażowy rok. Fajne brudne brzmienie, zaangażowany wokalista i różnorodna muzyka. Teoretycznie płyta na medal, ale brakuje tutaj utworów zapadających w pamięć.

Todd Terje: It’s Album Time
Całkiem ciekawy mix ejtisowego disco i pogranicza jazzu i muzaka w stylu w/w Pata Metheny’ego. Specjalnie nie porywa, ale jako muzyka tła może być.

Trap Them: Blissfucker
Jest na świecie jeden rodzaj chamstwa, który toleruję, a nawet wielbię- chamstwo muzyczne. Czyli dźwięki podane w prosty, brutalny sposób, bez upiększaczy w postaci wyczesanej produkcji, melodyjek i barokowych aranży. Oczywiście bez powalających piosenek się nie obejdzie. I tak jest na najnowszej płycie Amerykanów. Pozornie proste numery w konwencjach od crust, przez hardcore po sludge, młócące słuchacza swoją wściekłością jeszcze mocniej niż na Darker Handcraft z 2011. Miazga.

Trophy Scars: Holy Vacants
Przeciętne garażowe granie. Czasem mocniej, czasem delikatniej, ale całość taka jakaś letnia.

Vader: Tibi et Igni
Są takie zespoły, które wydają płyty regularnie, co 2-3 lata, niezależnie, czy wena dopisuje, czy nie. Czasem natchnienie sprzyja i słuchacze dostają takie petardy jak Welcome to the Morbid Reich, a kiedy nie sprzyja musimy słuchać wytworów jakby z taśmy produkcyjnej, w których może i wszystko się zgadza pod względem technicznym i mogą mieć nawet fajną okładkę, ale nie są w stanie wywołać mocniejszych emocji. Tak jest w z Vaderem i Tibi et Igni. Jedynym naprawdę fajnym numerem jest końcowy “The End”, wolny, mroczny i epicki w dobrym zaczeniu tego słowa. Cała reszta skrajnie przeciętna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: