Asking Alexandria: The Black

Totalne rozczarowanie, którego jednak się spodziewałem (czy to w ogóle możliwe, choćby z lingwistycznego punktu widzenia?) od chwili kiedy doszła mnie wieść o zmianie wokalisty (rock ‘n’ rollowego Danny’ego Worsnopa zastąpił Denis Shaforostov, dawniej śpiewający metalcore’y na Ukrainie). Poprzednia LP Anglików, From Death to Destiny, porwała mnie mieszanką nowoczesnego metalu i ejtisowego stadion rocka. Miało to jaja, ogień, i, przede wszystkim, kapitalne piosenki. Na The Black nie zostało z tego nic.
Główną, dyskwalifikującą wręcz, wadą tej płyty, jest chroniczny niedostatek dobrych piosenek. Kurwa, tutaj maksymalnie z 4 numerów (z 12), da się przesłuchać na jeden raz, bez uczucia zażenowania. Najgorsze są skrajnie gówniane balladki, wycelowane we wrażliwe serduszka gimnazjalistek. Ohyda wręcz.
Po drugie, zespół ewidentnie nie wiedział, w którą stronę iść stylistycznie. Mamy więc powtórzenie rockowych patentów z ostatniego krążka (“Sometimes It Ends”, “We’ll Be OK”), nawiązania do dawniejszej, metalcore’owej przeszłości (m.in. 3 pierwsze utwory) i wyżej wspomniane, będące zamachem na wszystko co święte i dobre, balladki, często z towarzyszeniem smyczków (“Send Me Home”, “Gone”- obie rakotwórcze wręcz).
A za wszystkim stoi chyba zmiana wokalisty. Denis jest kapitalny technicznie (obczajcie koncertowe klipy z jego udziałem), ale w jego wykonaniu brakuje pazura, czegoś, co by chwytało za serce. Mózg zespołu, gitarzysta Ben Bruce, też najwyraźniej nie poradził sobie z całym zamieszaniem i wyszedł mu gniot straszny, próbujący zadowolić wszystkich, a w rezultacie nie trafiający do nikogo. Ja wiedziałem, że tak będzie, ale i tak szkoda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: