Asking Alexandria: The Black

Totalne rozczarowanie, którego jednak się spodziewałem (czy to w ogóle możliwe, choćby z lingwistycznego punktu widzenia?) od chwili kiedy doszła mnie wieść o zmianie wokalisty (rock ‘n’ rollowego Danny’ego Worsnopa zastąpił Denis Shaforostov, dawniej śpiewający metalcore’y na Ukrainie). Poprzednia LP Anglików, From Death to Destiny, porwała mnie mieszanką nowoczesnego metalu i ejtisowego stadion rocka. Miało to jaja, ogień, i, przede wszystkim, kapitalne piosenki. Na The Black nie zostało z tego nic.
Główną, dyskwalifikującą wręcz, wadą tej płyty, jest chroniczny niedostatek dobrych piosenek. Kurwa, tutaj maksymalnie z 4 numerów (z 12), da się przesłuchać na jeden raz, bez uczucia zażenowania. Najgorsze są skrajnie gówniane balladki, wycelowane we wrażliwe serduszka gimnazjalistek. Ohyda wręcz.
Po drugie, zespół ewidentnie nie wiedział, w którą stronę iść stylistycznie. Mamy więc powtórzenie rockowych patentów z ostatniego krążka (“Sometimes It Ends”, “We’ll Be OK”), nawiązania do dawniejszej, metalcore’owej przeszłości (m.in. 3 pierwsze utwory) i wyżej wspomniane, będące zamachem na wszystko co święte i dobre, balladki, często z towarzyszeniem smyczków (“Send Me Home”, “Gone”- obie rakotwórcze wręcz).
A za wszystkim stoi chyba zmiana wokalisty. Denis jest kapitalny technicznie (obczajcie koncertowe klipy z jego udziałem), ale w jego wykonaniu brakuje pazura, czegoś, co by chwytało za serce. Mózg zespołu, gitarzysta Ben Bruce, też najwyraźniej nie poradził sobie z całym zamieszaniem i wyszedł mu gniot straszny, próbujący zadowolić wszystkich, a w rezultacie nie trafiający do nikogo. Ja wiedziałem, że tak będzie, ale i tak szkoda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: