Brutal Assault 2016, dzień 3. – Twierdza Józefów, Jaromer, Czechy – 12.08.2016.

Obituary na Brutal Assault 2016Tego dnia złapał nas kryzys w chuj. Zmęczenie i przeziębienie osiągnęły apogeum i zdecydowaliśmy, że na teren festiwalu zajrzymy tylko na chwilę, sprawdzić jak wszystko gra i zwiniemy się. Po trzecim zespole wiadomo było, że więcej nie ma sensu, bo odpadamy i wróciliśmy się do hotelu. Szkoda wielka, bo tego właśnie dnia grało sporo fajnych zespołów, które chciałem zobaczyć: Cattle Decapitation, Arch Enemy, Satyricon, i parę innych, ale siedzenie tam na chama nie przyniosło by nam wielkiej radości, a jedynie zepsuło kolejny dzień. Jednak parę rzeczy udało się obczaić. Oto one:

Grave:
W wyniku różnych zawirowań Szwedzi wystąpili później niż było to zaplanowane i zamiast na dużą scenę, trafili pod namiot na Metalgate Stage. Ich skoczny deathmetal jest prosty, ale skuteczny w porywaniu słuchaczy. Mimo, że w odbiorze trochę przeszkadzał nie najlepszy, przytłumiony dźwięk, co było zmorą wszystkich występów na tej scenie, zaprezentowali się całkiem korzystnie.

Septicflesh:
Nie przepadam za twórczością Greków w wydaniu płytowym- za dużo w tym patosu i kiczu, potęgowanym przez użycie klawiszków. Jednak na żywo całkiem mi się podobało. Pewna w tym zasługa miejsca w którym stałem- organków nie było prawie słychać, tylko sam nakurw z “żywych” instrumentów. Wyszedł całkiem konkretny koncert muzyki brutalnej i bez problemów wytrzymałem do końca. Trochę śmieszyła tylko postać wokalisty, który wyglądał w tym swoim skórzanym kostiumie jak kuzyn Drakuli, w kółko powtarzał słowa “friends” i “destroy” (czasami łącząc je w zgrabne combosy: “My friends, when I count to three, you will destroy!)” i od niechcenia udawał, że gra na basie. Ale i tak było git.

Obituary:
Ekipa z Florydy to dla mnie taki “feel-good death metal”. Zawsze wiadomo jaka muzyka poleci na hasło Obite Wary- prosty, bujający death, bez większych ambicji, ale wykonany na wysokim poziomie. I podobnie jest z ich koncertami. Nie ma co się spodziewać jakiegoś objawienia, ale zawsze dają dużo radości. I dokładnie tak było tego dnia w Jaromerze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: