He Is Legend: few

Pochodzący z Karoliny Północnej He Is Legend to moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenianych przedstawicieli ciężkiego (nie mylić z ekstremalnym) rocka/metalu. Nie są szczególnie odkrywczy w swojej sztuce, po prostu piszą bardzo fajne piosenki. Na tegorocznym few brzmią, jakby udało im się w końcu wykrystalizować brzmienie, o które im chodziło od paru lat. Jeśli miałbym porównywać ich obecną muzykę do bardziej znanych grup, trzy nazwy przychodzą na myśl.
Po pierwsze Alter Bridge, bo także tu mamy metalowe granie w nowoczesnym stylu, na powierzchni którego porusza się charakterystyczny wokalista, w tym wypadku Schuylar Croom. Typ tworzy świetne, nie popadające w kicz melodie, a na dodatek pisze niegłupie teksty.
Po drugie Mastodon z późnego okresu. Tak ja czworogłowy potwór z Atlanty, tak i HIL piszą niby proste piosenki, które łatwo wpadają w ucho. Jednakże ta prostota jest pozorna i sporo dzieje się, jeśli chodzi o aranż i rytmikę- potrzeba tylko odrobinę czasu i skupienia, żeby to ogarnąć.
I na koniec Deftones, głównie z powodu niektórych riffów, ale też takiej lekko sennej atmosfery w spokojniejszych miejscach.
Do tego dochodzi brzmienie wykręcone przez Adama “Nolly’ego” Getgooda. Na codzień, gra on w djentowym Periphery i to słychać, szczególnie w brzęczących partiach gitar, ale też w masywnym soundzie całości. Za djentem nie szaleję, ale muszę przyznać, że tutaj taka właśnie produkcja sprawdza się całkiem nieźle.
No dobra, wiadomo więc ogólnie jak to brzmi, ale najważniejsze i tak są kompozycje. A te robią konkretną robotę. Chwytliwymi melodiami porywają słuchacza, a potem przytrzymują go na dłużej ciekawymi smaczkami. A najlepsze, że można to powiedzieć o każdym numerze tutaj.

W skrócie, few bardzo mi się podoba. Przystępne, a mimo to nie nudne granie, które spokojnie może służyć jako interesująca alternatywa dla kolejnych klonów Godsmack, znanych z fal Antyradia. Polecam serdecznie tego allegrowicza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: