Arch Enemy: Will to Power

Zapowiadało się dobrze. Poprzednia płyta, pierwsza z niebiesko-włosą Alissą White-Gluz, była bardzo solidna. Nowa wokalistka ma najlepszy growl w historii zespołu, a piosenki w większości trzymały przyzwoity poziom. W międzyczasie Arcy Wróg zwerbował jednego z moich ulubionych gitarzystów, znanego z kapitalnego Nevermore, Jeffa Loomisa. Okładka też ładna. Jarałem się więc na Will to Power jak kościoły w Norwegii. I co? I gówno.

Z fajnych rzeczy zostały tylko wokale panny White-Gluz. Niestety, ktoś (patrzę na Ciebie, Michale Amott!) uznał, że fajnie by było, gdyby spróbowała śpiewać też czysto. Efektem jest kiczowata power balladka “Reason to Believe”- możliwe, że najgorszy moment na płycie. A to jest jakieś dokonanie, bo poza fajnym, thrashowym “The Race”, żadna z piosenek nie zasługuje na miano nawet przeciętnej. Zespół pod kierownictwem Amotta poszedł w stronę power metalu, z super podniosłym tonem i melodyjkami tak słodkimi, że nasze uszy dostają próchnicy. Naprawdę ciężko się tego słucha.

We wstępie wspominałem o Jeffie Loomisie. Niestety, został on zredukowany do tej samej roli co Gary Holt w Slayerze- solówki może sobie zagrać, ale od na kompozycje monopol ma Michał.

Dobra, muzyka opisana. Czas na teksty. Powiem tak- żałuję, że growle pani AWG są dość wyraźne, bo spokojnie idzie zrozumieć, co ona tam wyrykuje. A są to pierdoły wprost z kanałów youtube przeróżnych kołczów i innych szarlatanów. I nieważne, czy dane słowa pisała wokalistka czy gitarzysta (podzielili się tym 50-50), z każdej piosenki dowiadujemy się, że mamy siłę, ukryty potencjał i zawojujemy zły świat, który się nie poznał. A orzeł lata sam. Jak dojrzali ludzie mogą podpisywać się pod taką sraką? Dramat w chuj.

Podsumowując, Will to Power to najgorszy krążek Arch Enemy. Muzyka jest tandetna, a teksty głupie. Stanowczo odradzam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: