Paradise Lost – Klub Kwadrat, Kraków – 09.10.2017

Poniedziałek to najgorszy dzień na koncert. Trzeba uważać, by się zbytnio nie upodlić i biec na ten ostatni nocny, bo przed człowiekiem jeszcze cały tydzień pracy. No ale kiedy do miasta przyjeżdżają twórcy trzech z moich najulubieńszych płyt dekady, to gorsze od kaca jest tylko nie pójście na imprezę.

Na miejsce dotarłem, gdy Portugalczycy z Sinistro kończyli swój set. Z jednej strony zebrali przyzwoite oklaski, z drugiej słyszałem opinię, że to taki Oathbreaker dla ubogich. Może jeszcze kiedyś będzie okazja ich obejrzeć.

Pallbearer:

Pallbearer w klubie Kwadrat, 2017
Pallbearer w klubie Kwadrat, 2017

Zespół z półki “ludzie się mega jarają, a ja nie wiem czym”. No ale wiadomo, na żywo zawsze jest trochę inaczej, więc dałem im szansę. Pierwsza piosenka. Powolny, tłamszący wszystko doom z czystymi wokalami trzech gitarzystów. Konkretna miazga- podoba mi się! Druga piosenka, w zasadzie identyczna, ale ciągle spoko. Trzecia, znowu taka sama. Przy czwartej sobie poszedłem, bo ile można jednej piosenki w kółko słuchać.

Paradise Lost:

Paradise Lost w klubie Kwadrat, 2017
Paradise Lost w klubie Kwadrat, 2017

Podobnie jak Pallbearer, tak i główna gwiazda wieczoru postawiła na prostotę, jeśli chodzi o stronę wizualną. Płachta za sceną, grafiki związane z najnowszą płytą przed wzmacniaczami i tyle. Punktualnie o 21 zabrzmiało intro i muzycy jeden po drugim wyszli na scenę, ku głośnemu aplauzowi pełnego klubu Kwadrat. Nie tracąc czasu na zbędną konferansjerkę zaczęli grać “Gods of Ancient” z Medusy. I już od tego pierwszego numeru prawie wszystko się zgadzało- każdy instrument było dobrze słychać, a muzycy grali z rutyną, ale bez znudzenia, którego możnaby się spodziewać po weteranach mających 25 lat na liczniku. Jedyne co z początku trochę zgrzytało, to forma wokalna Nicka Holmesa w czystych partiach (ryczane były spoko od razu). Jednak z każdym kolejnym numerem było coraz lepiej i gdy w czasie bisów śpiewał “The Longest Winter”, to ta długa nuta w refrenie (“Feeling so aliiiive…”) brzmiała przynajmniej tak dobrze jak na krążku. Ogólnie, numery z nowej płyty zabrzmiały dobrze na tle klasyków, choć tych ostatnich jakoś dużo nie było- set zdominowały utwory z ostatnich dwóch wydawnictw. U mnie największą radość wywołały “Tragic Idol”, “No Hope In Sight” i dwaj przedstawiciele Draconian Times.

Podsumowując, koncert był bardzo udany i bawiłem się tak dobrze, że dałem wiarę słysząc od jednego ze współuczestników, że rzekomo zagrali tylko 8-9 piosenek. W istocie było ich dwa razy więcej, ale to pokazuje jak było fajnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: