Ulcerate – Zet Pe Te, Kraków – 07.11.2017

Klub ZPT mieści się w jednym z budynków fabrycznych na terenie kompleksu Tytano w Krakowie. W okolicy znajduje się mnóstwo lokali usługowych i gastronomicznych, w tym salon fryzjerski, kawiarnie i restauracje (mięsne i nie). Ogólnie więc bardzo spoko, bo przed gigiem można coś zjeść, a nawet zrobić się na bóstwo.

Samo Zet Pe Te składa się z trzech sal: przedsionka z przejściem do WC, barowej z miejscami do siedzenia i koncertowej. Trochę mordownia, ale do koncertów metalowych nadaje się idealnie. Szkoda tylko, że zakaz palenia nie jest zbyt skrupulatnie egzekwowany- co prawda nie pamiętam, żeby wokół mnie ktoś palił, ale nazajutrz ciuchy jebały fajkami.

Outre:

Outre w Zet Pe Te 2017
Outre w Zet Pe Te 2017

Pierwszy support i już koncert wieczoru. Świetne i zwarte numery, trzymające się stylistyki atmosferycznego blacku, w dość przebojowej odsłonie. Przebojowość ta objawia się wyjątkowo nie w melodyjkach, a skocznych rytmach, które zmuszają wręcz do machania głową.

Na uwagę zwracała świetna dyspozycja wokalisty, który zaprezentował się przynajmniej tak dobrze i wszechstronnie, jak Stawrogin na Ghost Chants. Mega propsy, kimkolwiek jest.

Z rzeczy zabawnych: jak pewnie wiecie, zarówno Outre, jak i Blaze of Perdition dostali bana od niemieckiego klubu za, moim zdaniem naciągane, konotacje nazistowskie. Co zrobili więc krakowianie? Zagrali cover Clandestine Blaze: “Fist of the Northern Destroyer”. O ile nie był to wcześniej planowany punkt setlisty, doceniam za poczucie humoru. Po szczegóły zapraszam do lektury tekstu piosenki.

Blaze of Perdition:

Blaze of Perdition w Zet Pe Te 2017
Blaze of Perdition w Zet Pe Te 2017

Tym razem jako kwartet, z nieznanym mi basisto-wokalistą w fikuśnym kapturku.

Póki co, nową płytę lublinian pt. Conscious Darkness przesłuchałem tylko pobieżnie, ale na pierwszy rzut ucha słychać tam progres- utwory mają więcej haczyków i zdają się być trochę mniej rozwlekłe niż na Near Death Revelations. Nowe wydawnictwo odcisnęło pozytywne piętno na setliście zespołu- jakkolwiek nie zdziczałem na jego punkcie, to przynajmniej nie zdychałem z nudów, jak ostatnio, przed Triptykon. Tak więc, byle tak dalej!

Ulcerate:

Ulcerate w Zet Pe Te 2017
Ulcerate w Zet Pe Te 2017

Nowozelandzcy reprezentanci nowej fali death metalu, w tym maksymalnie chaotycznym wydaniu. Z płyty całkiem całkiem mi podchodzą, mimo, że jeśli chodzi o takie zakręcone, szalone granie, to bardziej mi pasuje w przypadku hord black metalowych, vide Misthryming. Jeśli chodzi o sam występ, to najbardziej zaimponował mi warsztat muzyków. Jak oni potrafią takie numery ogarniać i odgrywać z precyzją? Mózg rozjebion. Sama muzyka jednak nie porwała mnie, widocznie potrzebuję kontemplować ją na spokojnie. Tak więc po pewnym czasie wybrałem pogaduchy z bdb kolegą od serca, co chwila wchodząc tylko na salę koncertową, by obczaić kolejne fragmenty koncertu. Ogólnie więc, nie porwali mnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: