Ulcerate – Zet Pe Te, Kraków – 07.11.2017

Klub ZPT mieści się w jednym z budynków fabrycznych na terenie kompleksu Tytano w Krakowie. W okolicy znajduje się mnóstwo lokali usługowych i gastronomicznych, w tym salon fryzjerski, kawiarnie i restauracje (mięsne i nie). Ogólnie więc bardzo spoko, bo przed gigiem można coś zjeść, a nawet zrobić się na bóstwo.

Samo Zet Pe Te składa się z trzech sal: przedsionka z przejściem do WC, barowej z miejscami do siedzenia i koncertowej. Trochę mordownia, ale do koncertów metalowych nadaje się idealnie. Szkoda tylko, że zakaz palenia nie jest zbyt skrupulatnie egzekwowany- co prawda nie pamiętam, żeby wokół mnie ktoś palił, ale nazajutrz ciuchy jebały fajkami.

Outre:

Outre w Zet Pe Te 2017
Outre w Zet Pe Te 2017

Pierwszy support i już koncert wieczoru. Świetne i zwarte numery, trzymające się stylistyki atmosferycznego blacku, w dość przebojowej odsłonie. Przebojowość ta objawia się wyjątkowo nie w melodyjkach, a skocznych rytmach, które zmuszają wręcz do machania głową.

Na uwagę zwracała świetna dyspozycja wokalisty, który zaprezentował się przynajmniej tak dobrze i wszechstronnie, jak Stawrogin na Ghost Chants. Mega propsy, kimkolwiek jest.

Z rzeczy zabawnych: jak pewnie wiecie, zarówno Outre, jak i Blaze of Perdition dostali bana od niemieckiego klubu za, moim zdaniem naciągane, konotacje nazistowskie. Co zrobili więc krakowianie? Zagrali cover Clandestine Blaze: “Fist of the Northern Destroyer”. O ile nie był to wcześniej planowany punkt setlisty, doceniam za poczucie humoru. Po szczegóły zapraszam do lektury tekstu piosenki.

Blaze of Perdition:

Blaze of Perdition w Zet Pe Te 2017
Blaze of Perdition w Zet Pe Te 2017

Tym razem jako kwartet, z nieznanym mi basisto-wokalistą w fikuśnym kapturku.

Póki co, nową płytę lublinian pt. Conscious Darkness przesłuchałem tylko pobieżnie, ale na pierwszy rzut ucha słychać tam progres- utwory mają więcej haczyków i zdają się być trochę mniej rozwlekłe niż na Near Death Revelations. Nowe wydawnictwo odcisnęło pozytywne piętno na setliście zespołu- jakkolwiek nie zdziczałem na jego punkcie, to przynajmniej nie zdychałem z nudów, jak ostatnio, przed Triptykon. Tak więc, byle tak dalej!

Ulcerate:

Ulcerate w Zet Pe Te 2017
Ulcerate w Zet Pe Te 2017

Nowozelandzcy reprezentanci nowej fali death metalu, w tym maksymalnie chaotycznym wydaniu. Z płyty całkiem całkiem mi podchodzą, mimo, że jeśli chodzi o takie zakręcone, szalone granie, to bardziej mi pasuje w przypadku hord black metalowych, vide Misthryming. Jeśli chodzi o sam występ, to najbardziej zaimponował mi warsztat muzyków. Jak oni potrafią takie numery ogarniać i odgrywać z precyzją? Mózg rozjebion. Sama muzyka jednak nie porwała mnie, widocznie potrzebuję kontemplować ją na spokojnie. Tak więc po pewnym czasie wybrałem pogaduchy z bdb kolegą od serca, co chwila wchodząc tylko na salę koncertową, by obczaić kolejne fragmenty koncertu. Ogólnie więc, nie porwali mnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Kształty rzeczy w naturze Wild nature photography

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: