Ozzy Osbourne: Ordinary Man

0009vc1ky88eessl-c122

Pierwsza w pełni słuchalna płyta OO od czasów Ozzmosis z 1995 roku? Tak! W końcu!

Siłą tego (nie do końca) Zwykłego człowieka są piosenki. Zróżnicowane i zgrabnie napisane, od razu wpadają w ucho i chodzą za człowiekiem całymi dniami. Stylistycznie mamy tu odniesienia do najlepszych solowych nagrań Osbourne’a (taki “All My Life” brzmi jak odrzut z No More Tears) i jego macierzystej formacji (główny riff “Eat Me” ewidentnie ukradziono z biblioteczki Iommiego). Do tego trochę nowoczesnego rocka (super chwytliwy “Scary Little Green Man”) i dwie piosenki z udziałem jednego z najpopularniejszych wokalistów ostatnich lat- Postem Malone (“It’s a Raid”, brzmiący jak słaba zrzynka z Motorhead i chwytliwy, pop rapowy “Take What You Want”). Żeby nie było wątpliwości- to nie jest krążek wyjątkowy, zmieniający życie, czy choćby kandydat do rocznej topki. To po prostu zbiór niezłych, przystępnych rockowych piosenek, okraszonych znanym głosem nobliwego Anglika. Aż żal się robi na myśl, że trzeba było czekać ćwierć wieku na choćby coś takiego.

Byłoby znacznie lepiej, gdyby nie produkcja. Przede wszystkim zbyt wiele tutaj efektów przetwarzających wokale Księcia Ciemności. Rozumiem, że ma już swoje lata i pewnych nutek nie wyciąga, ale tyle tutaj pogłosu, nałożonych na siebie ścieżek i autotune’a, że momentami czułem się jakbym słuchał chóru robotów. Po drugie brzmienie gitary- ktoś miał ewidentnie za drogi komputer na którym chciał odtworzyć garażowy sound z lat 90tych i bardzo to nie wyszło- sztuczność chwilami aż bije z głośników. Niektórych jeszcze może odrzucić ilość sera, którym podlano większość refrenów, ale mi akurat to nie przeszkadza.

Podsumowując, nie spodziewałem się, że po takich gniotach jak Heavy Rain i Scream szalony wokalista zaskoczy mnie czymś więcej niż kolejnymi przeżytymi urodzinami, a tu proszę! Oby więcej takich sympatycznych niespodzianek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

Longreads : The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: