Code Orange: Underneath

1425

Poprzednia płyta Code Orange, Forever, to była noga wepchnięta w lekko uchylone drzwi metalowego mainstreamu. Poza mną oszaleli na jej punkcie m.in. Randy z Lamb of God i Corey ze Slipknota (który nagrał potem wokale do piosenki “The Hunt”). Efektem były liczne propozycje koncertowe, w tym jako support System of a Down, w czasie których kwintet przemierzył całe USA i Europę. W rezultacie nagraniu Underneath towarzyszyła presja ze strony fanów i prasy. O dziwo, zespół poradził sobie z tym dobrze, ale zawiodły czynniki zewnętrzne.

Nowe wydawnictwo gównażerii z Pittsburga jest bowiem jak dobry bokser w za dużych rękawicach- niby wszystko się zgadza, ale brakuje pierdolnięcia. Za ten stan rzeczy winię producenta Nicka Raskulinecza, bo brzmienie jest ewidentnie skopane. Poza wokalami i samplami wszystko jest zepchnięte na drugi plan. W rezultacie szybkie i brutalne fragmenty grane na żywych instrumentach są zamulone i pozbawione wyrazu. Wielka szkoda, bo jak puszczam płytę bardzo głośno na słuchawkach, to wtedy dopiero wychodzi, jak świetne piosenki zawiera Underneath. Kompozycyjnie i wykonawczo jest to kolejny krok naprzód w rozwoju tego wciąż młodego zespołu. Stając się coraz sprawniejszymi twórcami i instrumentalistami, jeszcze lepiej potrafią kontrolować dźwiękowy chaos. Dynamika oparta na bazie start-stop, glitche, elektronika i ciężkie gitary- wszystko to współgra ze sobą w idealnych proporcjach czego wynikiem są kapitalne utwory. Praktycznie nie ma tu słabych punktów, a trójka Swallowing the Rabbit Whole, Sulphur Surrounding i numer tytułowy to jest miazga. Szkoda tylko tej nieszczęsnej produkcji.

Na pocieszenie nowe piosenki zostały nagrane na żywo w ramach show Last Ones Left: In Fear of the End, którego można posłuchać na youtube (link poniżej). I tam słychać, jak to powinno brzmieć. Aż głowa sama rwie się do napierdalania w biurko! Do wersji studyjnej mogę się co najwyżej pogibać. Tak więc odpalam koncert po raz kolejny i czekam na remaster.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: