Baroness: Purple

W tym roku mija 9 lat od kapitalnego pełnometrażowego debiutu Baronowej w kolorze czerwonym. W tamtym czasie, zespół grał średnio-brudnego sludge’a z zapadającymi w pamięć melodiami. Wydawało się wówczas, że razem z Mastodon i Kylesą chłopaki zostaną wielką trójką mainstreamowego sludge metalu.
Jak wiadomo, żaden taki twór nie powstał. Wszystkie w/w bandy porzuciły szlam na rzecz bardziej przystępnych brzmień. Laura Pleasants z kolegami zapuścili się w psychodeliczne odmęty stonera, a kwartet z Atlanty został wielką gwiazdą, grając nowoczesnego hard rocka.
Stylistycznie, Baroness bliżej chyba do Mastodon. Ich najnowsze piosenki są dość proste w budowie i przebojowe, posiadające jednak różne haczyki dla bardziej wymagających słuchaczy. Przejawiają się one najczęściej w bogatych aranżach (zwróćcie uwagę co robi każda gitara na Purpurze i jak dopełniają to wszystko bas i perkusja) i pokręconych momentami rytmach.
Cóż jednak z tego, że kompozycje są relatywnie ambitne, skoro brakuje im jakiegoś takiego pazura, jadu, czegokolwiek. Bo problemem nie jest na pewno przebojowość. Na płycie znajduje się co najmniej 5 super-melodyjnych rockerów, bujających jak złoto. Jednak podobnie jak Blue Record i combo Yellow & Green, Purple nie porywa. Szemrze sobie w tle ale jak próbowałem przesłuchać całość w skupieniu, to po paru minutach myśli zaczynały wędrować w świat, bo muzyka nie była w stanie ich na sobie skupić.
Jeśli kasy starczy, postaram się pojechać na ich koncert w Warszawie, ale głównie po to, żeby spróbować zrozumieć ich fenomen w wersji live. Bo wielkich nadziei na powtórne zakochanie sobie nie robię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

Przystanek 59

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Irkalla. Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: