Gojira – B90, Gdańsk – 06.06.2017.

Gojira w B90
Gojira w B90

Cały występ pierwszego supportu, zespołu Moaft, przestałem w długiej kolejce, która wylewała się spomiędzy budynków stoczniowych na ulice. Po wejściu zdążyłem tylko podładować kartę B90 (jedyny środek płatniczy przy barze. Kiedyś na to marudziłem, ale ma to sens- choćby taki, że załatwia problem drobnych), kupić jakieś picia i już swój set rozpoczynał znany i lubiany Obscure Sphinx. Przy okazji polecam obczajenie „metalowych” piw: „black”, „death”, „heavy” i „thrash”. Mnie do gustu najbardziej przypadło to ostatnie ze względu na bardziej gorzki od pozostałych smak.

Obscure Sphinx:
Stałem jeszcze przy barze, kiedy ze sceny poleciały potężne riffy. Motyla noga! Co za brzmienie! Ciężko i tłusto- idealnie dla granego przez zespół atmosferycznego sludge’u. A to nie był koniec- po paru minutach do głosu doszła frontwoman. Widziałem już kilka koncertów warszawian i zawsze byłem pod wrażeniem wokali Wielebnej, ale tutaj przeszła samą siebie. Rewelacja. Niestety, w tej beczce miodu znalazła się łyżka dziegciu- kompozycje z ostatniej płyty Epitaphs. Są nudne jak flaki z olejem. Najbardziej to było słychać, gdy zagrali otwieracz z poprzedniego longa, Void Mother, pt. „Lunar Caustic”. Stylistycznie niby bez zmian, ale ten numer porywa po prostu, mocno kontrastując z najnowszymi kawałkami. Ogólnie więc mam mieszane uczucia. Ale też tym bardziej czekam na kolejne wydawnictwo Sphinxów, bo to jest bardzo fajny zespół. Niech tylko wróci do pisania bardzo fajnych piosenek.

Gojira:

Gojira w B90
Gojira w B90

Po zejściu naszego rodzimego kwintetu ze sceny tłum pod nią zgęstniał do granic możliwości (koncert został wyprzedany 2 tygodnie wcześniej). Napięcie sięgnęło zenitu, gdy z taśmy poleciało intro, wywołując szał wśród publiki. Następnie Mario wybił rytm „Only Pain”, dołączyli do niego koledzy i między filarami sali się zakotłowało. Z kolejnymi utworami zespół nie odpuszczał, a słuchacze (w tym niżej podpisany) odpowiadali tym samym, przepychając się, skacząc i drąc mordy z całych sił. I tak do samego końca.

Tutaj wspomnę o pewnej blondynce, która stojąc dość blisko sceny była ewidentnie obrażona, ilekroć ktoś na nią wpadł. Jako że była w miarę atrakcyjna, zaraz znalazł się jakiś rycerz odpychając tłum od „jego” pani. Życzę im obojgu złych rzeczy.

Wracając do muzyki, bracia Duplantier i spółka pominęli początki kariery, grając rzeczy od czasów From Mars to Sirius do zeszłorocznej Magmy, która rzecz jasna zdominowała setlistę. Z moich najulubieńszych numerów poleciały m.in.”Stranded”, „Backbone” i „Oroborus”. Wykonawczo i dźwiękowo perfekcyjnie. I wiem, że może się czepiam niepotrzebnie, ale trochę zabrakło mi jakiegoś brudu, choćby jednej pomyłki, skazy na tym monolicie. Jakiegoś znaku, że grają ludzie, a nie maszyny. Chociaż, jeśli maszyny mają dawać takie koncerty, to proszę bardzo!

Gojira w B90
Gojira w B90

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: