The Throne & The Lowest – Poznań, Rozbrat – 28.02.2013.

Specjalnie dla Was, Drodzy Czytelnicy, zapuściłem się w samo serce lewactwa w Wielkopolsce, na kultowy squat Rozbrat. Pora była niestety dość późna, więc mogę jedynie powiedzieć, że pod nogami było dużo błota i trochę się ślizgałem. Poza tym spoko. Z tego co zauważyłem, cały squat to zbiorowisko kilku (nastu?) ponownie zagospodarowanych pustostanów. Z trzech które odwiedziłem, w jednym była kanciapa, w innym toaleta i garaż rowerowy, a w kolejnym sala koncertowa z barem. Ogólnie wszystko było czystsze niż się spodziewałem, a w barze mieli Kasztelana. Mnie tam więcej nie potrzeba. Niestety, występ Retardead przegadałem ze znajomym, ale na główną (dla mnie) atrakcję, udało się zdążyć.

The Throne:
Czyli metaluchy ze Szczecina. Najkrócej ich twórczość można określić jako tzw. atmospheric sludge, czyli ciężko, wolno i z momentami spokoju, a wszystko o hard core’owym rodowodzie. Dużo w tym Isis (ogólny koncept mieszania sludge’u i spokojniejszych pasaży), trochę The Ocean (kombinowanie z różnymi gatunkami i wpływami) i paru innych.  Zaczęli dość spokojnie, ale z każdym kolejnym numerem, robiło się ciężej i intensywniej, a ostatnie kilka piosenek konkretnie już niszczyło. Poza ciężarem, mą uwagę zwracał dobry warsztat instrumentalistów i naprawdę fajny wokal, szczególnie pod koniec, gdy w jednym utworze dochodziło do krzyczanego dialogu pomiędzy frontmanem a jednym z dwóch gitarmenów. Pozytywne wrażenia dźwiękowe potęgowała świetna robota typa od konsolety- naprawdę robił robotę. Dwie rzeczy do których mógłbym się przyczepić, to, pomimo ogólnej fajności, jednostajny styl krzyku wokalisty i kamizelka większego wiosłowego. Stary, poważnie? Chyba tylko kaszkietu brakowało do kompletu. Na szczęście na nagrywanej w niedalekiej przyszłości płycie kamizelka nie zagości, toteż jaram się, bo występ wyszedł mym krajanom (miastownikom? mieszczanom?) bardzo i jeśli tylko będą grali w Waszym mieście, serdecznie polecam.

The Lowest:
Jeśli chodzi o szeroko rozumianą muzykę rockową, jedną z podstawowych wartości, które w niej cenię, jest autentyzm. Szczególnie pożądany jest on w przypadku załóg punkowych, czego przykładem nie jest, moim zdaniem, warszawski The Lowest. Poczynając od stylówy (wzorzyste, lśniące nowością, ubranka, rogowe okulary), przez instrumentarium (punki z Gibasiami?), aż po zachowanie, ze szczególnym uwzględnieniem wokalisty. Już w czasie sound-checku, wspiął się na filar podtrzymujący powałę i rzucił się, w trochę zaskoczony tłum, po czym wszedł na scenę, żeby się upewnić, czy nikomu nic się nie stało. Taka akcja z cyklu: “hej, patrzcie jaki jestem spontaniczny, ale też dbam o wasze bezpieczeństwo! Głosujcie na mnie w konkursie “Mój ulubiony punk 2013””. No i jeszcze przeprowadzona między piosenkami wyliczanka idei, którym zespół hołduje. Suko, błagam! Żeby chociaż jeszcze ratowała ich muzyka. A tu lipa. Toporny hard core, bez choćby śladu czegoś ciekawego. Ani w tym siły, ani ciekawych smaczków, ani nawet przebojowości. Wytrzymałem trzy piosenki. Kompletna bida.

Foto pochodzi z oficjalnej strony facebookwej The Throne: https://www.facebook.com/thronethe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Polish Love

cudze chwalicie, swego nie znacie. gitarowo.

KASTRACJA

booking/hatemail/spam: kastracja.keylogger@gmail.com

przystanek59dotcom.wordpress.com/

UWAGA! BLOG W PRZEBUDOWIE! NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ BYĆ NIECZYTELNE. ZAPRASZAM ZA NIEDŁUGO. PLANOWANA DATA AKTUALIZACJI - DO KOŃCA LISTOPADA 2022

Irkalla

Blog o muzyce metalowej.

FISIA.PL

o psach, dla psów, przez psa

DRAGONFLY EFFECT

Orginal wild art nature download wallpaper background photo forest birds swamp black foggy smoggy flowers music sensory slow life macro ważki las drzewa ptaki i robaki Wild Nature Discover and download hight resolution pics / Pobierz moje obrazy o wysokiej rozdzielczości do swoich projektów, obrazów, tapet, plakatów, okładek, postów...

Marta Marecka pisze

Dosadnie o życiu i pisaniu

Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska

„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

HEAVY METAL OVERLOAD

... and classic rock too!

Twoja Stara Gra Metal

Metal i Piekło

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

Longreads

The best longform stories on the web

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogerów lubi to: